בשורה בשומרון: החלו העבודות להצבת הרמזור השני ולעצירת הפקקים בצומת יקיר הגדולה - 0404
בשורה בשומרון: החלו העבודות להצבת הרמזור השני ולעצירת הפקקים בצומת יקיר הגדולה רועי חדי

בשורה בשומרון: החלו העבודות להצבת הרמזור השני ולעצירת הפקקים בצומת יקיר הגדולה

בשורה לתושבי השומרון. היום (שני), החלה חברת נתיבי ישראל את העבודות להצבת הרמזור השני בשומרון. שיוצב בצומת יקיר הגדולה. צומת שהוגדר ע"י משרד התחבורה כמוקד סיכון. זאת לאחר עבודה מאומצת של ראש מועצת שומרון והצוותים המקצועיים במועצה האזורית שומרון לקדם את הסדרת הצומת. זאת בכדי למנוע תאונות דרכים, עומס בפקקים. וכן סכנה בטחונית לשוהים בפקקים בעיתות מסוכנות.

הצומת הנו צומת מסוכן בו משתמשים תושבי הישובים: נופים, יקיר, רבבה, חוות יאיר, ברקן וקריית נטפים וכן תושבי הכפרים הערביים הסמוכים. הגדילה המהירה של האוכלוסייה בשומרון בשנים האחרונות יצרה במקום פקקים ועומסים כבדים ואף הובילה לשתי תאונות דרכים קשות בהן נפצע תושב הישוב נופים באופן קשה ותושבת הישוב יקיר שהייתה בהריון בזמן התאונה איבדה את העובר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שפעל מול שר התחבורה ומנכ"ל נתיבי ישראל לקידום מהיר של הסדרת הצומת מסביר את האתגרים בנושא בכלל המרחב: "אנחנו שמחים על ההישג הזה, וממשיכים לפעול למען הסדרת מקומות אחרים ברחבי השומרון. הסדרה כזו הושגה גם לצומת תפוח וגם למחלף שער השומרון. עם זאת ישנם מקומות רבים ברחבי יו"ש בהם סובלים התושבים מפקקים בשל הגדילה המהירה של האוכלוסייה.

עם זאת מדובר בגידול מבורך. לכן אנחנו פונים לכל הגורמים הרלוונטים לפעול באופן מיידי להסדרת כלל האיזורים המסוכנים ביו"ש. זו זכות של התושבים ומדובר בנושא שאף נוגע בחיי אדם".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com