19 חשודים נעצרו בחשד לצייד וסחר לא חוקי ואכזרי של חיות בר - 0404
+
19 חשודים נעצרו בחשד לצייד וסחר לא חוקי ואכזרי של חיות בר דוברות המשטרה

19 חשודים נעצרו בחשד לצייד וסחר לא חוקי ואכזרי של חיות בר

היום (שני), לפנות בוקר, בתום חקירה משולבת של יחידה מרכזית במשטרת ישראל ורשות הטבע והגנים, במסגרתה נאספו ראיות כנגד עברייני צייד וסחר לא חוקי של חיות בר ברחבי הצפון, יצא לדרכו מבצע רחב של מעצר חשודים וביצוע צווי חיפוש בהשתתפות למעלה מ-200 בלשים, חוקרים, לוחמי יס"מ, לוחמי משמר הגבול, כלבנים ופקחי רשות הטבע והגנים.

במסגרת החקירה המאומצת של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים עלה חשד למעורבות של חשודים רבים בביצוע צייד לא חוקי של חיות בר בהן צבאים, דורבנים וציפורי שיר מוגנות במקביל לסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב. זאת בנוסף לחשד לביצוע עבירות פליליות נוספות.  

עם החלת שלב החקירה הגלויה היום בבוקר, החלו הצוותים הרבים בביצוע מעצר החשודים ביישובים: חורפייש, ירכא, גוש חלב, עכברה, ריחאנייה וחיפה.

עד כה נעצרו 19 חשודים ובמהלך החיפושים נתפסו ממצאים רבים ביניהם: תחמושת רבה הכוללת כדורי צייד, תחמושת לאקדח, מחסניות, חגורות כדורי צייד, סכינים מגואלות בדם, רוגטקות, מלכודות רגל, 6 דורבנים, 6 חוגלות, כלבי צייד, בשר חיות בר ועוד.

כלל העצורים מובלים בשעה זו לחקירה ובהמשך חלקם יובאו החל מהשעה 11:00 הבוקר לדיונים בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט שלום נצרת. על פי הערכת המשטרה ורשות הטבע והגנים ככל שיתקדמו החקירות כך ייחשפו עוד מעורבים בעבירות ויתבצעו מעצרים נוספים.

מניתוח חומרי החקירה עולה תמונה קשה מאוד ומזעזעת לפיה מתקיים בצפון הארץ צייד לא חוקי מאסיבי וסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב עם מספר רב של מעורבים. פקחי רשות הטבע והגנים המורגלים בחקירות ציד לא חוקי ובמראות קשים של תוצאות הצייד, הזדעזעו אף הם מתדירות התופעה ומהשיטתיות בה נקטו החשודים שנעצרו היום.  

דוברות המשטרה

תופעת הצייד הלא חוקי מבוצעת בצורה אכזרית תוך התעללות גסה בבעלי החיים, פוגעת בצורה קשה בחיות הבר ובערכי הטבע ומהווה זלזול בוטה בשלטון החוק.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "שיתוף הפעולה של רשות הטבע והגנים עם משטרת ישראל בחקירות ובאכיפת צייד לא חוקי הוא פורה, חשוב וקריטי על מנת לתפוס את העבריינים בתחום, למצות את ההליך הפלילי מולם ולהעמידם לדין תוך השתת העונשים הקבועים בחוק.

רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים באכיפת הצייד הלא חוקי, כאשר לאחרונה החלנו בהקמת יחידת מודיעין חדשה בשיתוף משטרת ישראל כדי לייעל את כל מערך האכיפה בנושא זה ובכלל. כל זאת במקביל לקידום חקיקה שתחמיר את רף הענישה לטובת יצירת הרתעה משמעותית עוד יותר בין היתר באמצעות עונשי מאסר כבדים. יש לנו מטרה חשובה לשמור על הטבע וחיות הבר ואנו נעשה הכל כדי להצליח בכך למעננו ולמען הדורות הבאים".

דוברות המשטרה

מבזקיםלכל המבזקים