חסרי בושה: כך גנבו חברי הכנופיה עשרות מכשירי סלולר - 0404
+

חסרי בושה: כך גנבו חברי הכנופיה עשרות מכשירי סלולר

חקירה סמויה שהתנהלה במהלך השבועות האחרונים בעקבות תלונות רבות שהתקבלו במשטרת ישראל, הובילה לחשיפת שלושה חשודים שפעלו ככנופיה לגניבה של עשרות רבות של מכשירי סלולר ומכירתם לבתי עסק.

מהחקירה עלה חשד כי שלושת החשודים פעלו באופן שיטתי וייחודי לביצוע הגניבות – פנייה לנשים וגניבת הנייד שלהן באמתלות שונות תוך ניצול היסח דעתן. במקרים אחרים, החשודים גנבו את הניידים שהונחו על עגלות התינוקות עצמם.

עוד התברר, כי החשודים נהגו לגנוב בקניון אחד ומיד עברו לקניון נוסף וכך הלאה, כשבכל "ביקור" בקניון הם גונבים באופן שיטתי מכשירי סלולר מאנשים תמימים, לרוב נשים שטיילו עם ילדיהן בקניון.

מחומר החקירה עלה כי בתום מסע הגניבות המיוחס להם, הגיעו החשודים לחנויות לממכר טלפונים סלולאריים, שם מכרו את השלל הרב שהשיגו באותו היום.

חקירה מאומצת ומורכבת של צוות תשאול תחנתי, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים רבים, הובילה אל חברי הכנופייה ומעצרם. בחיפוש בבתיהם נתפס רכוש רב החשוד כגנוב, ברובו הטלפונים הניידים שגנבו מהקניונים. הניידים הוחזרו לבעליהם ויחד איתם הוחזרו להם המדיה ששמורה עליהם (שאין לה תחליף וערכה רב), מסמכים חשובים, מדיה ועוד.

החשודים, תושבי אשדוד וראשל"צ, נעצרו והוגשה נגדם בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים.

המשטרה קוראת לציבור לא להשאיר את מכשירי הסלולר ללא השגחה, אפילו לזמן קצר בעת בילוי בקניונים ומרכזי קניות.