2 אוהדים הורחקו ממשחקי כדורסל בירושלים לאחר שתקפו שוטרים - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה (ירושלים)

2 אוהדים הורחקו ממשחקי כדורסל בירושלים לאחר שתקפו שוטרים

בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והרחיק ממשחקי כדורסל בירושלים ובארץ 2 אוהדים שהתפרעו ותקפו שוטרים במהלך משחק. 

בתאריך 16.12.17 במהלך משחק כדורסל שהתקיים באצטדיון ארנה בירושלים בין הקבוצות הפועל ירושלים – הפועל חולון, נצפו 2 חשודים שתקפו שוטרים והתפרעו עת שפעלו כוחות המשטרה ביציע האוהדים.

בחקירת המשטרה שנפתחה, נעשו מאמצים מודיעיניים נרחבים תוך שיתוף פעולה בין תחנות המשטרה, שהביאו לאיתור זהותם של החשודים (בשנות ה – 20 לחייהם) והבאתם לחקירה בתחנת מוריה בחשד לתקיפת שוטר והתנהגות פרועה במקום ציבורי.

במקביל, פעלה המשטרה נגדם בהליך מנהלי לפי חוק הספורט שמטרתו להרחיקם מאירועי ספורט. בהחלטתו קבע השופט "לפי חומר החקירה, עולה חשד סביר כי התנהלות המשיבים היא התנהלות שיש בה כדי להפר את הסדר הציבורי". השופט נעתר לבקשת המשטרה, והרחיק את אחד החשודים מהשתתפות במשחקי כדורסל ברחבי הארץ למשך העונות 2018-2019, הרחקה מאצטדיון "ארנה" בפרט עד סיום עונת הכדורסל 2020 ותנאים נוספים.

החשוד השני הורחק ממשחקי כדורסל באצטדיון "ארנה" עד לסיום עונת 2019 ותנאים נוספים.
הרחקות אלו מצטרפות לכ – 42 הרחקות אוהדים נוספות שנעשו עד כה ע"י משטרת ירושלים מתחילת העונה הנוכחית במגוון אירועי ספורט.
החקירה נמשכת, ובכוונת המשטרה להביא את החשודים לדין בגין העבירות הפליליות עליהן נחקרו.

במשטרה מציינים, כי בשנת 2017 במסגרת פעילות המשטרה נגד אלימות בספורט נפתחו כ – 213 תיקים, מתוכם הורחקו כ – 175 אנשים מהגעה למגרשים והשתתפות באירועי ספורט ברחבי הארץ.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פועלת כל העת תוך שימת דגש למניעת אלימות בספורט, ועושה כן ע"י הצבתם של שוטרים גלויים וסמויים במשחקים המתקיימים במגוון ענפי הספורט, וזאת במטרה לאתר ולמנוע כל אלימות, הן מילולית והן פיזית, על מנת לאפשר קיומם של המשחקים ולפעול בנחישות כנגד מי מהגורמים המנסים לשבש את מהלכו או קיומו התקין של המשחק".