יוניצ״ף ניתבה מימון קנדי לארגוני BDS, למרות שיועד להכשרת מורים - 0404
+
יוניצ״ף ניתבה מימון קנדי לארגוני BDS, למרות שיועד להכשרת מורים אור מאיר

יוניצ״ף ניתבה מימון קנדי לארגוני BDS, למרות שיועד להכשרת מורים

נשיא מכון המחקר NGO Monitor, פרופ' ג'ראלד שטיינברג, חשף בפני חברי הפרלמנט הקנדי כיצד מימון ממשלתי קנדי שנועד לפרויקט חינוכי נוצל לרעה על ידי ארגוני BDS.

בשנת 2015 ממשלת קנדה העבירה כמיליון דולר לסוכנות האו"ם לילדים (יוניצ"ף) לטובת פרויקט חינוכי לפלסטינים. כספים אלו יועדו לטובת שורת מטרות חינוכיות, בהן הכשרת מורים פלסטינים, קניית ספרי לימוד, חיזוק מבני חינוך וסיפוק שירותים פסיכולוגיים לילדים ובני נוער.

אלא שבמקום זאת, יוניצ"ף ניתבה את הכספים לתוכנית הליווי האקומנית בפלסטין וישראל (EAPPI), פרויקט של מועצת הכנסיות העולמית (WCC), שמכשיר פעילי BDS מכל העולם. כחלק מהפרויקט, פעילים אלו מנהלים קמפיינים אנטי-ישראלים ולעיתים משתמשים ברטוריקה אנטישמית, בכנסיות ברחבי העולם. ארגון BDS דומה, Christian Peacemaker Teams, גם נהנה מהכספים הללו.

פרופ' ג'ראלד שטיינברג ציין כי ״מכון המחקר NGO Monitor קורא לממשלת קנדה, לצד ממשלות אחרות שתורמות לפרויקטים של יוניצ"ף מסוג זה, להגביר את הפיקוח על המענקים שלהן, כדי לוודא שסוכנות האו"ם לא מעבירה כספי ציבור לארגונים שמובילים קמפיינים פוליטיים קיצונים במסווה של פעילות הומניטרית וקידום זכויות אדם. כמו כן, אנו דורשים מיוניצ"ף לחדול משיתוף הפעולה שלה עם קבוצות אלו, כמו גם עם ארגונים בעלי קשרים לארגון הטרור החזית העממית".

מבזקיםלכל המבזקים