העדות המלאה והסיפור שהושתק: כך תקף באגרוף ומכות המחבל שרצח למחרת את הרב איתמר בן גל - 0404
+
העדות המלאה והסיפור שהושתק: כך תקף באגרוף ומכות המחבל שרצח למחרת את הרב איתמר בן גל

העדות המלאה והסיפור שהושתק: כך תקף באגרוף ומכות המחבל שרצח למחרת את הרב איתמר בן גל

למרות טענות צה״ל כי המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל בכניסה לאריאל, לא תקף במכות את חיילי צה״ל יום לפני כן, לחדשות 0404 הגיעו עדויות ברורות על מה שהתרחש במקום.

גורם המכיר את פרטי האירוע כולו, סיפר לחדשות 0404: ״ביום ראשון, סמוך לשעה 18:15, הגיע הצעיר, שהתברר למחרת כמחבל שרצח את הרב בן גל, לתחנה במקום. במקום היו כמה גורמים שהיו עדים לאירוע שהתפתח בין הערבי לבין החיילים מחטיבת כפיר. בין עדי הראייה – לוחם מג״ב ולוחם נח״ל. הערבי, החל להתעמת מילולית עם החיילים וסרב למסור להם תעודת זהות. הוא התקרב עם ראשו לאחד החיילים בצורה מאיימת ובאותו הרגע הגיע למקום צעיר אחר, שירד בצומת אריאל מטרמפ. הצעיר, לפי מה שהבנתי, חייל שהיה במקום ללא נשק והוא לקראת שחרור ואשר ראה את האירוע והגיע למעשה לסייע לחיילים״.

הגורם המשיך וסיפר: ״הצעיר שהגיע למקום פנה לאחד החיילים ושאל אותו מה קרה במקום ומה הסיפור עם הבחור הערבי. החייל מכפיר סיפר שהוא סרב לתת תעודת זהות, תוך שהוא מקלל אותם וצועק ״מי סופר אתכם״. לאחר מכן הוא הציג בפניהם תעודת זהות, תוך שהוא מזלזל בחיילים. אח״כ, הוא עישן ואת עשן הסיגריה פיזר לעבר פניו של החייל, תוך שהוא מאיים עליו: ״תפסיק להסתכל עליי״. החייל השיב ואמר: ״זו זכותי המלאה – אני לא שואל אותך״. בשלב הזה, המחבל שלף את המכשיר הסלולרי שלו, תוך שהוא מנסה לעשות סלפי עם החייל. הצעיר שהיה במקום פנה למחבל ואמר לו שיעזוב את המקום ולא אפשר לו לצלם את החייל. בשלב הזה, המחבל התקרב לצעיר תוך שהוא מאיים עליו: ׳אתה חושב שאתה גבר״? הצעיר ענה: ׳כן, ואתה לא תצלם את החייל״.

בשלב הזה, המחבל דחף בחוזקה את הצעיר, שמיד דחף אותו בחזרה. לוחם מג״ב והחייל מהנח״ל התערבו ולקחו את החייל שהיה מעורב באירוע הצידה. החיילים הכניסו את המחבל לתחנה, שהמשיך לדחוף ואף נגע להם בנשק, תוך שהוא מכה בנשק. בהמשך, המחבל הכה באגרוף, הכה גם בגרונו של החייל והמשיך לעבר הצעיר, תוך שהוא אומר ״אתה גבר שמתחבא מאחורי כולם״ והכה באגרוף בפניו. הצעיר, החזיר במכת אגרוף משלו ולאחר מכן המחבל עזב את המקום, תוך שהוא מבהיר לחיילים: ״אני מצלם את הפרצוף שלכם, יא שרמוטות״.

הגורם סיכם: ״הצעיר שנזעק לסייע לחיילים, שאל אותם מדוע לא עצרתם ואזקתם אותו? מדוע לא תקפתם בחזרה ואלה השיבו שאינם רוצים להסתבך עם הצבא״.

גורם צבאי אמר לחדשות 0404 כי ההתעלמות של לוחמי כפיר מגיעה רק ממקום אחד – ממקום של פחד להגיב בעקבות פרשת אלאור אזריה. ״פרשת אזריה סירסה את הלוחמים ובעיקר את אלה שבחטיבת כפיר, שמאוד חוששים להתעמת עם המג״ד. לא ייתכן שחיילים יותקפו ויחששו להגיב. הגענו למצב איום ונורא״.

הגורם הוסיף ואמר כי הצעיר עדכן את גורמי הצבא באירוע וסיפר כי הותקף וספג מכות.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404 כי האירוע תוחקר ואינם מכירים אירוע שבו הותקפו חיילינו במכות ע״י המחבל. בצה״ל סרבו למסור לחדשות 0404 סרטון מהמצלמה שבמקום וטענו במקביל כי בסרטון לא נראה האירוע המדובר, שכן זווית המצלמה לא קלטה את האירוע״.

הגורם הצבאי הוסיף וסיכם: ״אני יכול להבין מדוע כולם מעלימים את סיפור המכות… זה ייראה רע מאוד שהמחבל יכול היה להיות כעת עצור בחקירה ומנגד, הוא עזב את המקום ולמחרת רצח. זה ייראה רע מאוד שלוחמים חוששים להגיב בגלל פרשת אזריה״.

מארגון ״תורת לחימה – רוח תורה למען צה״ל״ נמסר: ״המערכת מתנהגת כמו כוח או״ם בשטח זר ולא מתוך אהבת הארץ, כפי שמצופה מצבא ההגנה לישראל ומרוח צה״ל״.