אורן קובי- "המחירים בתוכנית 3700 מטפסים" - 0404
אורן קובי- shutterstock

אורן קובי- "המחירים בתוכנית 3700 מטפסים"

יזמי המקרקעין צדקו? המחירים בתוכנית 3700 מטפסים והמגרשים מתייקרים. דירת 4 חדרים, קו ראשון לים בתוכנית 3700 צפויה לעלות כ- 6 מיליון ש”ח

"תכנית 3700 הנה תוכנית הנדל"ן המשמעותית ביותר באזור המרכז בשני העשורים האחרונים" אומר אורן קובי, מיזמי המקרקעין הבולטים בישראל. התוכנית, תמשיך את החלק הצפוני של תל אביב, חלק בעל עתודות הקרקע הגדולות של העיר ולמעשה לחבר אותה להרצליה, מהלך שיש לו השלכות רבות על אזור המרכז בכלל ועל מחירי הדיור באזור בפרט.

"מדובר בפרויקט עצום שיבנו בו אלפי בניינים למאות אלפי דיירים. מדובר בשטחים גדולים באזור המרכז הסמוכים לים ופינוי של שדה דוב. אני זוכר שרכשתי חלק מהשטח הזה אומר אורן קובי, אז עוד חשבו שייקח הרבה זמן עד שיופשר לבנייה ומאז המחירים לא מפסיקים לעלות והעובדות בשטח הן שמדובר בקרקע עם תוכנית בנייה הנמצאת בשלב הסופי לפני בנייה וזהו השלב הקרוב ביותר להתחלת בנייה".

תכנית 3700 תרחיב את גבולה הצפון מערבי של העיר תל אביב לאורך כ- 5 ק"מ על קו החוף בין היתר באמצעות המשך הרחובות אבן גבירול והירקון. התכנית תכלול הקמתם של בתי ספר, מתנ"סים, מרכזי בילוי ופארק גדול כריאה ירוקה ברובע החדש.

את מחירי הדירות  קשה להעריך, אך בירור בקרב גורמים שונים מעלה כי מחירי הדירות בקן הראשון לים יעלו כ- 5-8 מליון ש"ח בממוצע.

בשנים האחרונות הביקושים לרכישת זכויות קרקע במתחם עולים בצורה חדה וכיום עומדים על כ- 1.5-2 מיליון ש"ח ליחידת קרקע ואף יותר.

כאן חשוב להזכיר כי הקרקעות בשלב האחרון בסרגל לפני ההפשרה וכוללות תוכניות המאושרות לבנייה.

בימים אלה אנו יכולים לראות גם חברות נדל"ן מובילות כמו קנדה ישראל וטריגו משווקות קרקעות בתוכנית 3700 בדומה לפעילות שניהל אורן קובי באמצעות חברת אדמה.

אורן קובי: "הרעיון ברכישת קרקעות בתוכנית 3700 היה לצפות את הנולד וכאן לא מדובר בחלום אלא בקרקע הנמצאת בשלב הסופי בסרגל ההפשרה, לפני שלב התחלת הבנייה. היה ברור שזו עסקת נדל"ן שהסבלנות תשחק בה גורם מרכזי ועובדה שצדקתי – המחירים שם רק עולים. כך שלהבנתי ולהבנתם של ציבור המשקיעים, מי שרוכש שם זכות קרקע יוכל ליהנות מתשואה גבוהה, בהתאם להערת האזהרה, אי אפשר להגיד מת זה יקרה בדיוק אבל זה רק עניין של זמן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]