ארז כלפון מונה לתפקיד יו״ר מנהלת הליגה החדש - 0404
+
ארז כלפון מונה לתפקיד יו״ר מנהלת הליגה החדש דוברות מנהלת הליגה

ארז כלפון מונה לתפקיד יו״ר מנהלת הליגה החדש

ארז כלפון מונה היום (חמישי) פה אחד ע"י הדירקטוריון, לתפקיד יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל.

בתקופה הקרובה יבצע מר כלפון הליך חפיפה עם היו"ר הנוכחי, אורן חסון, שהיה המנכ"ל הראשון של המנהלת ושמכהן כיום בתפקיד יושב ראש מנהלת הליגות.

ארז (47), נשוי ואב לשניים, מחזיק בתואר MA במנהל ומדיניות ציבורית מהמרכז הבינתחומי בהרצליה ותואר BA במדעי החברה ותקשורת מאוניברסיטת בר-אילן. כיום משמש מר כלפון כיו"ר קבוצת החברות קצא"א בתחומי האנרגיה והתשתיות וכיו"ר דירקטוריון דוראד אנרגיה, המשווקת חשמל לשוק הפרטי באמצעות תחנת כח פרטית הגדולה מסוגה בישראל והאחראית על כ -7% מסך כושר הייצור של החשמל בישראל ובהיקף של מליארדי ₪.

בין תפקידיו בעבר ניתן לציין את עבודתו כראש מטה האוצר בשנים 2015-2016, עבודתו כמנכ"ל המשרד לקליטת עלייה בשנים 2006-2009 בתקציב שנתי של 1.5 מיליארד ₪ .

כמן-כן הוביל את הרפורמה במיסים לעולים חדשים ותושבים חוזרים, במסגרתם שבו כ- 12,000 תושבים חוזרים בשנים 2007-8 (המהווה גידול של כ-300% ביחס לשנים קודמות).

בין השנים 2001 ועד 2006 עבד כיועץ בכיר של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון ז"ל במסגרת תפקידו היה אחראי על הקשר לרשויות מקומיות ברחבי הארץ וחבר בפורום החווה.

ארז כלפון, יו"ר המנהלת: ״לבקשת ראשי הקבוצות, החלטתי להירתם למשימה הלאומית ולהוביל את מנהלת הליגות לכדורגל בישראל בשנים הבאות.

עבורי כדורגל הוא לא רק ספורט, הוא גשר בין עולמות, הוא כלי שמחבר בין פריפריה למרכז ובין יהודים לערבים. ספורט בכלל וכדורגל בפרט הם כלים בלתי רגילים להקניית ערכים מגיל צעיר וחינוך למצוינות.

כדורגל הוא מהמקומות הבודדים בהם לכולם יש הזדמנות שווה, טובי השחקנים בעולם הגיעו מהשכבות החלשות ועלו לגדולות.

יחד עם הממשלה, ההתאחדות לכדורגל, ראשי הקבוצות, זכייני השידור, הספונסרים, השחקנים והכי חשוב – האוהדים נוביל במאמץ משותף את הכדורגל הישראלי למחוזות חדשים וטובים יותר, ונחזיר אותו למרכז הבמה וסדר היום הציבורי, שם מקומו.

אני רוצה להודות ליורם באומן ואורן חסון על הקמת ובניית המוסד החשוב הזה, העבודה הטובה, הקשה והמקצועית שעשו עד היום מאפשרת להמשיך ולקדם את הכדורגל בישראל״.