ריבלין ביקר בבית משפחתו של הרב איתמר יוסף בן-גל ז"ל. "אקבל את תלמידיו לביתי על מנת לשוחח עמם על המאורעות הנוראיים" - 0404
+
ריבלין ביקר בבית משפחתו של הרב איתמר יוסף בן-גל ז"ל. "אקבל את תלמידיו לביתי על מנת לשוחח עמם על המאורעות הנוראיים" מארק ניימן, לע"מ

ריבלין ביקר בבית משפחתו של הרב איתמר יוסף בן-גל ז"ל. "אקבל את תלמידיו לביתי על מנת לשוחח עמם על המאורעות הנוראיים"

נשיא המדינה ראובן ריבלין, קיים היום (חמישי) ביקור תנחומים בבית משפחתו של הרב איתמר יוסף בן-גל ז"ל בהר ברכה. את הנשיא ליוו בביקורו מנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי וראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן.

הנשיא פגש את בני משפחתו של הרב בן-גל ז"ל, רעייתו, ילדיו, הוריו ואחיו, ושמע מהם על הכאב העצום עימו הם מתמודדים, אהבתו הרבה למשפחתו ומסירותו לתלמידיו. "במצוות ניחום אבלים אנחנו מנסים לקחת מעט מהכאב שתקף אותך ואת משפחתך," אמר הנשיא למרים אשתו של הרב בן גל ז"ל, והוסיף: "באתי להיות אתכם לא רק בבחינת מצוות ניחום אבלים אלא גם ברמה האישית של רעות. קראתי ולמדתי רבות על מעשיו ופועלו ואני גם אקבל את התלמידים של המורה הנפלא הזה על מנת לשבת ולשוחח איתם בבית הנשיא על המאורעות הנוראיים. הסגולה האמיתית של מורה היא בהיותו מנהיג שמעביר מיכולותיו אל תלמידיו ואני יודע שאפגוש ממנו בהם".

"הוא היה בעל אוהב, אבא שמח, מצחיק, משתולל", סיפרה בכאב מרים: "יצא השכם בבוקר לגבעת שמואל וחזר מעמל יומו מיד אל הילדים ולא היה מוריד את התיק מגבו לפני שהיה מחבק ומנשק אותנו".

הנשיא שמע מהמשפחה על המנחמים הרבים המגיעים אל הר ברכה לנחם ולחזק את המשפחה ועל תקוותם שההתיישבות תחוזק לאחר הרצח הנורא. "חזרנו לארצנו נאחזנו בארצנו וכך נמשיך ונעשה" אמר הנשיא בתגובה לדברים.

בטרם צאתו פגש הנשיא בבני משפחתו של הרב רזיאל שבח ז״ל אשר הגיעו לנחם את משפחת בן-גל וחיבק אותם בחום ובתפילה כי יפגוש בהם שוב בשמחות.