שקד: "בתי המשפט צריכים להיות מאוד זהירים בביקורת שבדיעבד על דירקטורים" - 0404
שקד:

שקד: "בתי המשפט צריכים להיות מאוד זהירים בביקורת שבדיעבד על דירקטורים"

שרת המשפטים איילת שקד בכנס השנתי לעדכון דירקטורים בבורסה לניירות ערך בתל אביב. לדבריה, "ההתערבות השיפוטית צריכה להיות מצומצמת ורק כאשר יש רשלנות חמורה צריך להתערב".

עם זאת הדגישה כי, "חבר דירקטוריון צריך לדעת שיש עליו אחריות והוא צריך ללמוד ולהתפתח. לא לקחת ככזה ראה וקדש את דברי מנכ"ל החברה. עליו להוות גם לפעמים היפכא מסתברא ולומר מה הוא חושב גם עם דעתו לא מתקבלת. כך גם בממשלה. שרים חושבים שונה ותמיד אומרים את דעתם".

שקד התייחסה גם לחשיבות בהכנסת דירקטוריות נשים: "אני מקווה שבעזרת תמריצים נמצא מודל של תמריצים שיאפשר לבעלי שליטה למנות יותר דירקטוריות. לא נכון לעשות זאת כחקיקה של כפיה אלא באופן של תמריץ חיובי. כבר היום אני מעודדת גופים לשלב נשים – הדבר רק מוסיף לחברה.

היום במשק יש מנהלות ברמות הכי גבוהות שיש: נגידת בנק ישראל, המפקחת על הבנקים, מנכ"ליות ברמה הבכירה ביותר. דבר דומה קיים גם במערכת המשפט: יש 52 אחוז שופטות, בנוסף לנשיאת בית המשפט העליון, למנכ"לית משרד המשפטים ואלי כשרת המשפטים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com