המצלמה שחודרת אל בטן האדמה - 0404
+
המצלמה שחודרת אל בטן האדמה

המצלמה שחודרת אל בטן האדמה

סתימות ביוב הן מבין המטרדים התברואתיים החמורים ביותר. אנשים הגרים בבנייני דירות משותפים עלולים לחוות סתימות כאלה לעתים קרובות למדיי. זאת משום שבתוך הצינורות של הביוב עוברים חומרים שונים אשר גורמים לשחיקתם: שומנים, חומרי ניקוי, שאריות של מזון, הפרשות אורגניות ועוד. ואם לא די בכך, הרי שצינורות הביוב סובלים מפגעים שמקורים אינו בתוך הבית: מכרסמים רבים מוצאים את מותם בביוב וסותמים אותו ושורשי עצים חודרים אל הצינורות, חוסמים ומנקבים אותם.

מריחים ריח של ביוב? פנו מיד למקצוענים

הריח הרע הנודף מן הביוב פוגע באיכות החיים. אנשים הנמצאים רוב הזמן בביתם סוגרים את כל חלונות הבית כדי שהריח הנורא לא יחדור אל החדרים. אבל בכך הבעיה אינה נעלמת. לא זו בלבד שסתימות בביוב פוגעות באיכות האוויר שאנו נושמים, אלא שהן מביאות עמן חיידקים מזיקים אשר פוגעים בבריאות הדיירים (בעיקר הרגישים שבהם), וגורמות בסופו של דבר לעליית המים העכורים אל כיור המטבח. למרבה המזל, בזכות טכנולוגיה משוכללת הקיימת היום ניתן לאתר את הבעיה בקלות ובמסגרתה ניתן לבצע צילום צנרת ביוב.

שקט, מצלמים! את הביוב…

כאשר מדובר בבעיות ביוב, דיוק הוא שם המשחק. מצלמות ביוב משוכללות יכולות להצביע בקלות על הסתימה בביוב. צילום קווי ביוב הופך לנפוץ יותר ויותר לאורך השנים. אלה כמה מבין היתרונות הבולטים שמהם נהנים אינסטלטורים ואנשי מקצוע אחרים בזמן שהם מטפלים בבעיית הביוב:

  • לדעת מה סותם את הביוב – בזכות המצלמה המשוכללת ניתן לבדוק אילו חומרים בדיוק סותמים את הביוב: האם מדובר בשומנים אורגניים? או אולי בשורשים של עץ מת? בהתאם לכך, אפשר להיערך לטיפול בבעיה.
  • לאתר את גודל הבעיה – המצלמה מאפשרת לאבחן אם מדובר בסתימת ביוב קטנה הדורשת תיקון מקומי, או בסתימת ביוב גדולה שבעקבותיה יש צורך להזמין צוות עובדים בהיקף רחב יותר.
  • המצלמה שעושה את מרבית העבודה המלוכלכת – אם בעבר היה על האינסטלטור לפתוח את צינורות הביוב ולנבור בהן עד שהיה מוצא את הבעיה (פעולה שהייתה אורכת זמן רב), הרי שהיום ניתן לעשות זאת בקלות רבה יותר בעזרת המצלמה.
  • לא פוגעים במבנים – בעבר היה צורך לפרק בלטות בבית או קירות במשרד כדי לאתר את מקור הבעיה. היום, הודות למצלמה המשוכללת, אין צורך לעשות זאת.

הציוד שעושה את כל ההבדל

אנשי המקצוע המטפלים בקווי הביוב משתמשים לא רק בציוד כמו מצלמת ביוב 360 מעלות אשר מסוגלת לספק תמונה ברורה מכל זווית אפשרית, אלא גם ציוד כמו מד שיפוע המודד את השיפוע שבו מוצבת המצלמה. נוסף על כך, האינסטלטורים משתמשים בחומרים איכותיים כדי לטפל בצינורות פגומים: בד משולב, דבק איכותי וחומרים אחרים המחזקים את הצינורות לטווח ארוך.

עבודה למקצוענים

כדי להשתמש בכלי כמו מצלמת צנרת ביוב, יש צורך לעבור הדרכה מיוחדת. על המומחה לדעת כיצד לייצב את המצלמה בביוב ולקרוא את תוצאות הצילום המתקבלות ממנה. מסיבה זו, אם אתם מזעיקים אנשי מקצוע המשתמשים בטכנולוגיה זו, חשוב לוודא שיש ברשותם תעודה המאשרת כי הם יודעים להשתמש במצלמה.   

יש בעיה בצנרת? המקצוענים כבר בדרך אליכם

חברת אבי שלצר בע"מ פועלת משנת 2002 כדי לשפר את רמת האיכות שבה מטפלים בצינורות הביוב. עובדי החברה משתמשים בציוד משוכלל לאיתור התקלות, כמו גם מספקים מגוון רחב של שירותים: איתור ליקויים בצנרת, איתור מפגעים, צילום קווי ביוב, חידוש צנרות, ביצוע הרקה של בורות שהצטברו בהם מי שפכין וכדומה. הצוות של אבי שלצר בע"מ מקצועי ומיומן ויכול לטפל במהירות בכל תקלה.

הכתבה הופקה ופורסמה על ידי קבוצת מקומונט – פרסום כתבות באתרים מובילים.