מסננים את האוויר - 0404
+
מסננים את האוויר

מסננים את האוויר

מפעלים רבים אשר עוסקים בין השאר בחומרים מסוכנים, נוהגים ואף נדרשים על פי חוק לשמור על בריאות העובדים על ידי התקנת מאווררים ומסננים שונים אשר גורמים לתחלופה של האוויר באולמות השונים, וסינון חלקיקים מזהמים שעלולים לפגוע במערכות הנשימה של העובדים. נושא בריאות העובדים הינו אחד המדוברים ביותר בשנים האחרונות, ומפעלים רבים משדרגים ומתאימים את המפעל למצב הנדרש.

עונת הקיץ מביאה עמה מזג אוויר חם ולחות רבה. אנשים אשר עובדים באולמות תעשייתיים ירגישו מיד בשינוי והחום ללא ספק יפגע בהספק  העבודה שלהם. יצירת תנאים נוחים לעובדים בהכרח תשפר גם את רמת העבודה וכמובן תפחית מאוד מקרי תחלואה של עובדים, היעדרויות והפסד של ימי עבודה. מאוורר תעשייתי הוא אחד המתקנים היעילים ביותר שמומלץ להתקין. המאוורר יביא לתחלופה הולמת של אוויר,  נידוף מוגבר ויסייע מאוד גם במקרים של פינוי גזים.

להפיח חיים

כל מערכת זקוקה לכוח אשר מניע אותה. מפוחים תעשייתיים הם בעצם נקודת ההתחלה של כל העסק. הם אלו אשר שואבים את האוויר ה"משומש" ומחדירים אויר צח ונקי. ישנם סוגים רבים של מפוחים וכל אחד מהם מתאים למקום שונה. לדוגמא מטבח תעשייתי לא ידרוש מפוח אשר שווה בעוצמתו לאולם ייצור ענק. המפוחים מתחלקים לשני סוגים:

  • מפוח צירי – פועל בעזרת דחיפת אוויר אשר מונעת מציר מרכזי. מיועדים בעיקר לאוורור כללי או נידוף עשן.
  • מפוח צנטריפוגלי – בונה לחץ סטטי נמוך וגבוה.

מומלץ לפנות לחברה אשר מתמחת בנושא ולהתייעץ רק עם אנשי מקצוע מנוסים. המערכות הללו אמנם כרוכות לעיתים בהשקעה כספית גבוהה, אך לאל ספק ההשקעה משתלמת לטווח הקצר והארוך. איכות האוויר שנושמים העובדים תשפיע באופן מידי על איכות העבודה.

לסנן את החלקיקים

במפעלים רבים אשר מייצרים מוצרים כמו אבקות שונות או מוצרי גלם לתעשיית הפלסטיק דרושות מערכות סינון אוויר. לפעמים מערכות אלו הן בגדר חובה שכן חומרים רבים אשר נפלטים במהלך הייצור עלולים להיות מסוכנים ממש. בעל מפעל אשר רוצה לקחת אחריות על בריאות העובדים שלו בוודאי ישמח להתקין את המערכות הללו. המערכת הנ"ל תתאים גם למבני שירותים, מקומות עם צבע טרי, חומצות וחומרי ניקוי שונים.

גם מזג האוויר עושה את שלו וחשוב לוודא שהעובדים נמצאים בתנאים הנוחים ביותר. כאשר מדובר במבנה ללא מיזוג, מטבח, או מקומות אשר מכילים מתקנים מחממים כמו תנורים או קיטור מומלץ מאוד להתקין מערכת אשר תסייע בסילוק החום ואדים. הימים חמים מאוד הטמפרטורה בחללים אלו עלולה לעלות ולהכביד מאוג על הנשימה. אם לא קיימת מערכת אשר ממזגת אל האוויר יתכן שתורגש האטה ניכרת בקצב העבודה.

יש עשן בלי אש

כאשר פורצת דלקה במפעל ישנם כמה הוראות אשר אמורות להתבצע בזמן קצר ביניהן פינוי העובדים,  הזמנת מכבי אש ומניעת התפשטות האש לחללים נוספים במפעל. מפוחי עשן הם הפתרון הטוב ביותר על מנת למנוע מהעשן להתאבך ולגרום לסכנה לעובדים. המפוחים שואבים את העשן במהירות ומפנים אותו אל מחוץ למפעל.

חניונים הם אחד המקומות הכי מועדים להיווצרות עשן. כל חניון תת קרקעי מצויד במפוחים תעשייתיים אשר תפקידם למנוע בדיוק את המקרים הללו. מערכת נידוף מיועדות למקרים בהם ישנה כמות גדולה של חלקיקים באוויר, או למקרים בהם יש לסלק כמות גדולה של עשן או אבק מחלל מסוים. היא נמצאת בכל מטבח תעשייתי ומסוגלת להעלים גם ריחות חזקים של בישול וטיגון ולהקל מאוד על העובדים במטבח.

קוניצין ולדימיר פתרונות אוורור לתעשייה מתמחה בתכנון, פיקוח וביצוע של מערכות אוורור תעשייתי, מערכות נידוף ומיזוג. מומלץ לפנות ולקבל מידע בנושא.

הכתבה הופקה ופורסמה על ידי קבוצת מקומונט – פרסום כתבות באתרים מובילים.