חברת החשמל חזרה לשווקים הבינלאומיים וגייסה בהצלחה כמיליארד דולר - 0404
חברת החשמל חזרה לשווקים הבינלאומיים וגייסה בהצלחה כמיליארד דולר דוברות חברת החשמל

חברת החשמל חזרה לשווקים הבינלאומיים וגייסה בהצלחה כמיליארד דולר

חברת החשמל השלימה בהצלחה הנפקת סדרת אגרות חוב דולריות, 10 וחצי שנים לפדיון, בתשואה דולרית לפדיון של 4.35% ומרווח של כ-1.55% מעל ריבית אג"ח ממשלת ארה"ב וגייסה מיליארד דולר. הקרן תפרע בסכום אחד – בחודש אוגוסט 2028.

להנפקה הוזרמו ביקושים חסרי תקדים בהיקף כולל של כ-5.0 מיליארד דולר כ-95% מהביקושים הגיע ממשקיעים מחוץ לישראל. הנפקת אגרות החוב בוצעה באירופה ובארה״ב, לאחר שהנהלת החברה בראשות המנכ"ל וסמנכ"לים בכירים, ערכה רואד-שואו והציגה את החברה בפני משקיעים מוסדיים מובילים בלונדון, בוסטון וניו יורק.

אגרות החוב הונפקו במסגרת תוכנית GMTN, החשובה לחברה, בין היתר, מאחר שהיא מאפשרת את גיוון מקורות המימון. אגרות החוב ירשמו למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ברצף המוסדי.

יפתח רון-טל, יו״ר דירקטוריון החברה, ציין כי:  "תוצאות ההנפקה המצוינות מעידות על האמון הרב שהמשקיעים המוסדיים מהמובילים בארץ ובעולם רוחשים לחברת החשמל. צוות החברה הציג במהלך הרואד שואו את מתווה הרפורמה המוסכם, והוא היה אחד המרכיבים המשמעותיים להתעניינות שלהם בחברה. הרפורמה קיבלה את אמונם של המשקיעים בכל רחבי העולם".

עופר בלוך, מנכ"ל החברה: ההצלחה שבהנפקה היא חלק מתהליך ארוך שקיימנו בתקופה האחרונה: העלאת דירוג, פגישות עם משקיעים רבים בארץ ובעולם ועוד. בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מהגדולים בעולם והביקושים, ש- 95% מהם היו מחוץ לישראל, מכ-30 מדינות, מעידים כאלף עדים על ההצדקה להנפקה הזו בחו"ל. אני רוצה להודות לחתמים ולצוות שניהל את ההנפקה במקצועיות גבוהה".

אבי דויטשמן, סמנכ"ל הכספים של חברת החשמל: הצלחת ההנפקה באה לידי ביטוי בביקוש גבוה לאג״ח חברת החשמל שעלה על כ-5.0 מיליארד דולר והן במרווח של 155 נקודות בסיס מעל האג״ח המקביל של ארה"ב, מרווח בהנפקה בינלאומית, שלא היה כמותו במשך שנים רבות. החברה שומרת על גיוון במקורות המימון שלה.

מטעם רשות החברות הובילה את הטיפול בהנפקה מול גורמי הממשלה וחברת החשמל יודפת אפק , סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות: "תוצאות ההנפקה והביקושים הגבוהים הן הבעת אמון של המשקיעים הזרים בחברת החשמל וזה לצד הבעת האמון החזקה של שוק ההון הישראלי בשנים האחרונות. אלו הן תוצאה של מדיניות ברורה ופעילות משותפת יחד עם הנהלת ודירקטוריון חברת החשמל להפחתת חובה של החברה, הקטנת עלויות המימון וזאת לצורך חיזוקה הפיננסי של החברה".

חתמי ההנפקה הינם Citigroup  ו-J.P. Morgan 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com