אלמנת איתמר בן גל: ״הנחמה היחידה היא לראות את הישוב הר ברכה מתפתח והופך לעיר״ - 0404
+
צילום: מועצה אזורית שומרון

אלמנת איתמר בן גל: ״הנחמה היחידה היא לראות את הישוב הר ברכה מתפתח והופך לעיר״

מרים בן גל, אלמנתו של נרצח הפיגוע איתמר בן גל, אמרה כי איתמר ז״ל היה רוצה לראות את היישוב שלו הופך לעיר.

מרים: "איתמר היה מלא שמחה ומלא אהבה לכולם. הייתה לו אהבה ליישוב שלו. לעם ישראל. לארץ ישראל. אני חושבת שהנחמה היחידה שיכולה להיות –  שנראה את הישוב שלנו כאן מתפתח, צומח והופך לעיר. שיידעו שמעשים כאלה מובילים להתפתחות של עם ישראל. להתחזקות של עם ישראל בארץ ישראל ושזה יהיה הדם האחרון שיישפך. איתמר כל הזמן חשב איך לעשות את הישוב יותר טוב. מה לעשות״.

אמו של איתמר: "על כל דבר הוא חשב בגדול. גם על הישוב, על הישיבה הוא חשב בגדול. אז גם הישוב צריך להיות עכשיו גדול. גדול ברמה שאף אחד לא יבין איך זה קרה אפילו. גדול ברמה של עוד ועוד שכונות״.

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, הגיע לניחום אבלים בהר ברכה וחיזק את המשפחה: "כל עם ישראל מתמלא בכח מהאמונה שלכם ומהחיזוק. במקום שאנחנו נחזק אתכם, אתם מחזקים אותנו. אנחנו קוראים כולנו לממשלת ישראל שאנחנו כל כך אוהבים: אנחנו מצפים לתשובות אמיתיות, גם בנושא הבטחוני. להחזיר את ההרתעה. בוודאי תשובה אמיתית ציונית של חיזוק ההתיישבות, חיזוק הר ברכה. אם אותם מחבלים נאלחים יידעו שכאן תהיה עיר, וכשהם רצו להרוס בית אחד יהיו כאן אלפי בתים, ודאי שהמוטיבציה תרד. אנחנו מצפים מראש הממשלה, משרי הממשלה, לתת את התשובה הציונית הנכונה ולאשר מאות יחידות בניה, מיידית בישוב הר ברכה – כך שהישוב יהפוך לעיר כפי שיועד מראש ע"י הממשלה הזו״.