רשת משפטנים עולמית תפעל נגד יוזמות חרם נגד ישראל. ארדן: "כיפת ברזל משפטית" - 0404
+
רשת משפטנים עולמית תפעל נגד יוזמות חרם נגד ישראל. ארדן: "כיפת ברזל משפטית" יוסי זמיר

רשת משפטנים עולמית תפעל נגד יוזמות חרם נגד ישראל. ארדן: "כיפת ברזל משפטית"

כנס המשפטנים הבינלאומי הראשון, שהתקיים השבוע בירושלים, בהשתתפות למעלה ממאה עורכי דין ומשפטנים מרחבי העולם, נחתם בהצהרה משותפת על הקמת רשת משפטנים בינלאומית שתיאבק בתופעת הדה לגיטימציה וביוזמות חרם נגד ישראל.

במסמך ההצהרה נרשם:

"אנו, משפטנים מרחבי העולם, המגיעים מ- 24 מדינות, המשתרעות על פני שש יבשות, התכנסנו בירושלים כרשת משפטית למאבק בדה לגיטימציה כנגד מדינת ישראל. הרשת תפעל כנגד תופעת הדה-לגיטימציה, ויוזמות חרם כנגד יחידים או קבוצות על בסיס דת, לאום או מוצא אתני. הרשת תפעל לחשוף את הפנים האמיתיות של תנועות החרם והדה-לגיטימציה המביאות להפרדה וריחוק בין הצדדים.

אנו מאמינים כי השיטה הטובה והיעילה לקירוב לבבות ואנשים היא באמצעות הבנה הדדית, דו-קיום ודיון פתוח וחופשי. אנו מתנגדים לכל קמפיין המתיר אלימות, פחד וחשדנות בין פרטים או קבוצות. הצהרה זו מסמלת את כוונתנו לקדם את התקווה והרצון לעודד שלום בסביבה בטוחה לכל".

השר לבטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן: ״מייד כשלמדתי את זירת המאבק בחרם הבנתי שהמערכה המשפטית נגד ישראל היא חלק מרכזי של תנועת הbds, ולכן אני מברך על הקמת רשת משפטנים עולמית שתגן על ישראל ותייצר ״כיפת ברזל משפטית ״ עולמית בכל מקום בו ארגוני החרם ינסו להזיק לנו בכלים משפטיים״.

ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אפי נוה אמר: "לשכת עורכי הדין מאמינה שבאמצעות כלים משפטיים ניתן להיאבק בתופעת החרמות באופן אפקטיבי. בכנס הזה הצלחנו להתניע מהלך מקצועי חשוב ויש לקוות שהוא יתרום לגיבוש דרכי פעולה משפטיות שיסייעו לפתרון הבעיה".

מנכ״ל הפורום המשפטי הבינלאומי, עו״ד יפעה סגל, אמרה כי ״הקמת הרשת בסיום הכנס הינה צעד נוסף וחשוב בדרך לניצחון על תנועת החרם העולמית. הסינרגיה והידע של משפטנים מרחבי העולם כולם תאפשר בניית אסטרטגיות משפטיות חדשות שיאפשרו להכניע כל ניסיון חקיקה אנטי ישראלי ברחבי העולם. יחד ננצח״.