חרדים לשלומם: המחווה המרגשת של התורם החרדי שגייס רבע מיליון ש''ח לחיילי צה"ל ולשוטרים - 0404
+
חרדים לשלומם: המחווה המרגשת של התורם החרדי שגייס רבע מיליון ש"ח לחיילי צה"ל ולשוטרים

חרדים לשלומם: המחווה המרגשת של התורם החרדי שגייס רבע מיליון ש"ח לחיילי צה"ל ולשוטרים

משלחת של כ-15 יהודים חרדים מאוסטרליה ובראשם חסיד חב"ד המיליונר סולי שפיגלר הגיעו לישראל על מנת להעניק ביגוד חם לחיילים המוצבים ביהודה ושומרון ולחנוך מועדונים לרווחתם בשווי של רבע מיליון ש"ח. המשלחת ביקרה אתמול במספר בסיסי מג"ב, קיימה טקס מרגש יחד עם חיילי הפלוגת, פגשה את המפקדים בשטח ושמעה על האתגרים שאיתם מתמודדים החיילים.

החיילים והמפקדים התרגשו מאוד מהתרומה וסיפרו כי המחווה נותנת להם דחיפה גדולה בתוך השגרה הלחוצה בגזרה, ואף העניקו לחברי המשלחת מגן הוקרה על התרומה הנדיבה.

היום (רביעי) צפויה המשלחת להגיע ליישוב יצהר לטקס חניכת מועדון וספריה לרווחת החיילים המשרתים ובנוסף להעניק לחיילים ביגוד תרמי לימי החורף הקרים.

חברי המשלחת מסבירים כי הם רואים חשיבות גדולה לדאוג לרווחתם של החיילים המוצבים באזורי העימות ומציינים כי הערכה לחיילי צה"ל היא גדולה מאוד וחוצה מגזרים מכל רחבי העולם.

המשלחת הגיעה לארץ בעקבות הצלחת פרויקט Light for Peace שייזמה הקהילה היהודית במלבורן אוסטרליהLight of Peace. פרויקט שרץ ברשתות החברתיות במהלך חג החנוכה כאשר כל אדם שמצלם תמונה שלו יחד עם נרות חנוכה ומעלה את התמונה לרשתות החברתיות עם התיוג # Lighforpeace נתרם בשמו דולר לטובת ציוד חם לחיילי צה"ל ומשמר הגבול.

מי שעומד מאחורי מימון הפרויקט ואחד התורמים הראשיים הוא חסיד חב"ד האוסטרלי סולי שפיגלר שגייס יחד איתו מספר יהודים עשירים מאוסטרליה שראו את חשיבות שיש בתרומה לחיילי צה"ל והחליטו להירתם לפרויקט.