ועדת החינוך: הגדירו מחדש את תפקידן של מזכירות בתי הספר ותגמלו אותן בהתאם - 0404
+
ועדת החינוך: הגדירו מחדש את תפקידן של מזכירות בתי הספר ותגמלו אותן בהתאם עמוס בן גרשום, לע"מ

ועדת החינוך: הגדירו מחדש את תפקידן של מזכירות בתי הספר ותגמלו אותן בהתאם

ועדת החינוך קיימה הבוקר (שלישי), דיון נוסף במעמדן של מזכירות בתי הספר. יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי קרא למזכירות להתאגד לצורך דיונים עתידיים על תנאי העסקתן וקרא להסתדרות ולניסקורן העומד בראשה לקדם את הסוגיה. "מזכירות ומזכירי בתי הספר הם עמוד התווך של בתי הספר במיוחד בתקופת הניהול העצמי. בשנים האחרונות גדל תפקידן בצורה משמעותית אך שכרן כמעט שלא שונה. יש לקבוע תקן ראוי למזכירה המבוסס על  גודל בית הספר – מספר הכיתות ומספר התלמידים", אמר ח"כ מרגי.

עו"ד גילי פטרן משדולת הנשים המלווה את המזכירות סיפרה כי לפני כמה שנים הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה, אך בפועל מזכירות שלא עשו את העבודה זומנו לשימוע לפני פיטורין. "הן עובדות הרשויות המקומיות ועשו להן הפרד ומשול. ההסתדרות לא עומדת מאחוריהן במאבק שלהן".

בישיבה השתתפו גם מזכירות מבתי ספר שונים ברחבי הארץ: דינה פרימת מזכירה בבית ספר לחינוך מיוחד בנתניה: "רצינו לשבות אבל יו"ר הוועד שלנו בנתניה לא הסכים. ההסתדרות לא איתנו". מלכה מן, נציגת ועד המזכירות בירושלים: "יש לנו מספר לא מבוטל של מזכירות שעברו קורס מנהלניות ועדיין לא קיבלו שכר. אני מרגישה שאנחנו סקטור שלא סופרים אותו. בתור נציגת הוועד נתתי להן הוראה  למזכירות שלא יבצעו עבודות נוספות. חלקן שומעות וחלקן לא רוצות להעכיר את היחסים עם מנהל בתי הספר . אני חושבת שכדאי לחשוב על אופציה שנהיה עובדות של משרד החינוך ואולי כך נקבל את התנאים".

לדברי עו"ד רות לוי מהסתדרות המעו"ף, המזכירות הן לא אחיות ולא רופאות ואינן צריכות לטפל בילדים חולים בבית הספר. "כל גחמה של המנהלת הן עושות , לכן צריך להגדיר את תפקידן".

בתגובה אמר יו"ר הוועדה מרגי "אתם בהסתדרות צריכים להגדיר את התפקיד. פספסתם בהסכמי העבודה הקודמים את המזכירות. ניסנקורן יודע להוביל מאבקים שיפנה למשרד האוצר, 9000 מזכירות לא מדגדגות את הספינה התקציבית. מישהו צריך לטפל בנושא הזה".  הוא קרא להסתדרות המורים ולארגון המורים לתמוך במזכירות ובדרישה שלהן לשפר את תנאי העסקתן.