דירוג BDI קובע: עיריית חולון – היעילה ביותר בישראל - 0404
+
דירוג BDI קובע: עיריית חולון – היעילה ביותר בישראל טל קירשנבאום

דירוג BDI קובע: עיריית חולון – היעילה ביותר בישראל

מחקר שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI לשנת 2018 קובע כי עיריית חולון היא הרשות המקומית היעילה ביותר בישראל. אחרי חולון מדורגות במדד היעילות הרשויות: רעננה, אילת, באר שבע וקריית מוצקין.

מדובר במדד שמדרג את יכולתן של הרשויות המקומיות לספק רמה גבוהה של שירותים לתושבים במינימום משאבים. המדד מורכב מכמה מרכיבים שקשורים בפעילות הרשות, ביניהם: רמת הכנסות ורמת הוצאות לפעילות לתושב, יחס מספר התושבים למספר עובדי הרשות, יחס הגבייה, מדד הגירעון לתושב.

מרכיבים אלה מודדים היבטים שונים של פעילות העירייה, כגון: רמת השירות שניתנת, יעילות הגבייה, יעילות הניהול הכספי של העירייה ועוד.

עוד קובע המחקר כי עיריית חולון ממוקמת בין חמש הרשויות המקומיות המובילות בארץ ביציבותן הפיננסית. יתר הרשויות בחמישייה הראשונה הן: הרצליה, רמת השרון, נס ציונה ופתח תקווה. דירוג זה מדרג את הרשויות (שמצויות בדירוג סוציו-אקונומי 10-4) שמנהלות את תקציבן בצורה הנכונה ביותר וגובות את תשלומיהן השוטפים באופן הטוב ביותר.   

היציבות הפיננסית של רשות מקומית היא תוצאה, בין השאר, של הכנסות הרשות, המצב הסוציו-אקונומי של התושבים והיכולת לגבות מהם את מיסי העירייה וכן מהתנהלות יעילה ואחראית של העירייה גם מבחינה תפעולית וגם מבחינה פיננסית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com