פולין הודיעה על ביטול ביקורו של בנט בשל הביקורת שמתח על הפולנים בנושא השואה - 0404
+
פולין הודיעה על ביטול ביקורו של בנט בשל הביקורת שמתח על הפולנים בנושא השואה שלמה מור, 0404

פולין הודיעה על ביטול ביקורו של בנט בשל הביקורת שמתח על הפולנים בנושא השואה

ביקורו של השר נפתלי בנט שתוכנן במהלך השבוע בפולין, בוטל. ממשלת פולין הודיעה כי הביקור בוטל וזאת לאחר ששר החינוך מתח מוקדם יותר ביקורת על הפולנים, על החוק הפולני ויחס הפולנים לשואה.

בנט אמר מוקדם יותר: "השבוע אמריא לפולין עקב אירועי החוק הפולני בשבוע האחרון. אני נחוש לומר בבירור את שההיסטוריה כבר הוכיחה – לעם הפולני הייתה מעורבות מוכחת ברצח יהודים בשואה. באתי לומר את האמת במקום בו התרחשה האמת והיא איננה תלויה בחוק זה או אחר.

אני מאמין שיש לפתור את המחלוקת עם הממשל הפולני בשיח והידברות על פני חילופי אמירות בתקשורת, על כן אסע להיפגש עם סטודנטים צעירים בפולין ועם הנהגת המדינה. המסר חד וברור: העבר אינו ניתן לשכתוב, את העתיד נכתוב יחד".

השר, היה אמור לנאום בפני סטודנטים פולנים וכן להפגש עם סגן רוה"מ ושר המדע וההשכלה הגבוהה בפולין, יארוסלב גובין. עוד היה אמור לבקר באנדרטת "מרד ורשה" אשר מנציחה את התקוממות המחתרת הפולנית נגד הצבא הנאצי במהלך מלחמת העולם השנייה ובאנדרטת "הסבל היהודי" (האנדרטה לזכר מרד גטו ורשה) אשר מוצבת במרכז הגטו היהודי העתיק בעיר ורשה ולאחר מכן להפגש עם ניצולי שואה וחסידי אומות עולם המתגוררים בפולין. השר היה אמור לחתום את ביקורו במפגש עם סגן ראש ממשלת פולין, יו"ר הפרלמנט הפולני וחברי פרלמנט שונים.

מבזקיםלכל המבזקים