ממשלה שאינה מגינה על אזרחיה: אין ביטחון לאזרחי ישראל וזו עובדה! - 0404
+
ממשלה שאינה מגינה על אזרחיה: אין ביטחון לאזרחי ישראל וזו עובדה! 0404

ממשלה שאינה מגינה על אזרחיה: אין ביטחון לאזרחי ישראל וזו עובדה!

בכל רגע נתון יכול מחבל לשגר רקטה לעבר ערי ישראל. בכל רגע נתון יכול מחבל לבצע פיגוע ירי, דקירה או דריסה. בכל רגע נתון יכול מחבל לזרוק בקבוק תבערה ולהשליך אבנים במטרה לרצוח יהודים, או סתם להתנפל ולנסות לבצע לינץ׳ בישראלי שנכנס בטעות לכפרו.

אפשר לספר סיפורים ואלף מעשיות, אבל ביטחון אין כאן. אין לאזרח בישראל ביטחון. הוא יכול לסוע ליד ביתו ביישוב חוות גלעד ולחטוף צרור, הוא יכול לעמוד ליד הכניסה לאריאל ולהרצח מסכין. הוא יכול לחטוף בקבוקי תבערה על ביתו בשכונת מעלה זיתים בירושלים (אמש), או לחטוף אבנים באחד מכבישי ישראל – רק תבחרו היכן.

אותו אזרח יכול לחטוף אבנים לעבר הרכבת הקלה בירושלים, לחטוף אבן או קרש מפועל בניין נתעב, לספוג אור חזק בעיניים מסינוור קרן לייזר באמצע הנהיגה בכביש ואפילו להסתכן בניסיון ערבים להוריד את רכבו מהדרך.

הטרור הזה לא נגמר בסכין, בירי או באבן. הטרור הזה מגיע גם לשוד כלי רכב, לנהיגת ערבים מטורפת בכבישי ישראל, להטרדות מיניות באוטובוסים, לחדירת ש״בחים לשטח ארצנו ועוד. הטרור הזה מבהיר רק דבר אחד: ביטחון אישי לאזרחי ישראל אין כאן. הוא אינו קיים.

ממשלת ישראל אלופה ביירוט איומים עתידיים כלליים. בסוריה, בשטח לבנון ועוד פעולות שהשתיקה יפה להן. כולן מחוץ לגבולות מדינת ישראל. שם אנחנו, כאמור, אלופים.

אזרח ישראלי אינו יכול כיום ללכת בשקט ברחוב. הוא חייב להביט קדימה ואחורה ולקחת בחשבון שבכל רגע הטרור יכול להכות בו. זו עובדה ועם העובדה הזאת באמת שלא ניתן להתווכח.

בעת שכוחותינו היקרים עסוקים בניסיון להביא על עונשו מחבל נוסף שהיה מעורב ברצח הרב רזיאל שבח זצ״ל, כוחות אחרים כבר פועלים בניסיון לאתר מחבל רוצח נוסף, שהניף סכין ושחט יהודי בכניסה לעיר השומרון. עוד לא הספקנו להתאבל על אח אחד והנה אח שני מוטל לפנינו ללא רוח חיים. כך סתם, כי המחבל פשוט יכול.

במציאות שכזאת – במציאות שרק רודפת אחרי אלה שכבר ביצעו את הפיגוע, אי אפשר לדבר על ביטחון! במציאות שכזאת – אין ביטחון!

מדוע לא נכנסו אמש כוחותינו עם כוח רב ועוצמה לתוך הכפר שממנו שיגרו מחבלים בקבוקי תבערה לעבר בתי יהודים בירושלים? מדוע לא הפכו בשבוע שעבר את שכונת שועפט על אותה האבן שריסקה חלון ברכבת הקלה בירושלים? מדוע לא הפכו כפרים של מחבלים בגין פיגועים? מדוע ג׳נין לא מצויה בעוצר לאחר שפגעה בכוחותינו שפעלו בתוכה? מדוע כפרי מחבלים, מהם משליכים אבנים לעבר כביש 443, אינם סגורים ומסוגרים?

מי שאינו מסוגל למנוע אבן בתוך שמשת אוטובוס או ברכבה של נהגת בודדה ולהתמודד עם נערה עבריינית מכה, לבטח אינו מסוגל למנוע את חדירת הסכין ואת הירי והרבה מעבר לכך, אינו מסוגל להתמודד עם איומי הרקטות על ישראל.

טרור רקטות לא עוצרים בהורדת עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס. פעולה כזאת רק מזמינה את הרקטה הבאה, שתמיד מגיעה. אבן, סכין וירי לא עוצרים ב״סריקות במרחב״. את אלה אפשר לעצור רק בדרך אחת! בכוח! הרבה כוח!

נמאס לנו לחטוף. נמאס לנו לבכות. נמאס לנו לראות אמהות ואבות מאבדים ילדים, וילדים מאבדים הורים. פשוט נמאס!

מבזקיםלכל המבזקים