שקד בועדת הכספים: "ישראל תובעת את עצמה לדעת" - 0404
שקד בועדת הכספים: שלמה מור, חדשות 0404

שקד בועדת הכספים: "ישראל תובעת את עצמה לדעת"

שרת המשפטים איילת שקד אמרה בוועדת הכספים של הכנסת כי ישראל תובעת את עצמה לדעת והוסיפה כי שופטים צריכים לפסוק יותר הוצאות בגין תביעות סרק. 

שקד: "מדינת ישראל תובעת את עצמה לדעת. יש שלושה מיליון בקשות ביניים לבתי המשפט. הדרך למנוע זאת היא בהטלת הוצאות. שופטים צריכים לפסוק הרבה יותר הוצאות, בטח על תביעות סרק. יש יותר מדי תביעות סרק, בין היתר כיוון שישראל היא שיאנית העולם בכמות עורכי הדין לנפש.למשל, באוסטריה, עם אותו גודל אוכלוסיה, יש עשירית עורכי הדין ממה שיש בישראל".

שקד התייחסה גם לתקנות שהיא מפרסמת היום, אשר יביאו לכך שעברייני צמרת וראשי ארגוני פשע לא ייהנו מסנגוריה ציבורית בחינם: "המדינה לא צריכה לממן ראשי ארגוני פשע ולא עברייני צמרת. אני גאה בכך שהסנגוריה הציבורית בישראל מעולה ואנשים מבקשים את השירות שלה, אבל לא יהיה עבריינים דה לוקס. נכון להיום בסיוע המשפטי יש מבחן כלכלי. כעת, רק בתיקים הגדולים יעשו מבחן כלכלי, גם עבור הסנגוריה הציבורית".

יו"ר ועדת הכספים חג משה גפני התייחס לפוסט שהשרה כתבה לפרופ' אהרון ברק: "המציאות היא שאנחנו חיים בעידן אחר ולא מה שהיה פעם שרק קול אחד נשמע. את לא מפחדת לומר אותם ואני משבח אותך על הדברים. משבח את אומץ ליבך. זה לא סיפור פשוט ואני מקווה שתתמידי בדבר הזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]