הרמטכ״ל אישר כי אינו מאמין בחיילות מסתערות. קצין בכיר: ״צה״ל מבין שאי אפשר לפגוע ברף המבצעי״ - 0404
+
הרמטכ״ל אישר כי אינו מאמין בחיילות מסתערות. קצין בכיר: ״צה״ל מבין שאי אפשר לפגוע ברף המבצעי״ דובר צה״ל

הרמטכ״ל אישר כי אינו מאמין בחיילות מסתערות. קצין בכיר: ״צה״ל מבין שאי אפשר לפגוע ברף המבצעי״

דברי הרמטכ״ל רא״ל גדי איזנקוט אתמול על כך כי אינו רואה אופציה שחיילות ישתלבו במערך הקרבי המסתער, עשו למעשה סוף לכל ניסיונות שילוב החיילות בשירות הקרבי המשותף.

איזנקוט, אמר כי, ״אני לא רואה כרגע שילוב בנות בחוד המסתער של צה״ל… יש שילוב של בנות, אבל כל דבר צריך להיות ולהעשות במידה הנכונה״.

כזכור, ארגוני שמאל דחפו משך תקופה לשירות משותף ולהחדרת חיילות למערך הלוחם – מה שגרם לסערה בקרב קצינים ולוחמים רבים וכן בקרב רבנים המבקשים להפחית השילוב בין חיילות וחיילים במתקן אחד משותף.

כזכור, מסמכים ועדויות מתוך הצבא הציגו תמונה בעייתית מאוד של הורדת הרף המבצעי לטובת שילוב החיילות בקרבי. כך למשל, הפחתת משקל – סחיבת פחות מחסניות ועוד. קצינים קרביים חששו מאוד מהמצב החדש, שבו גופים אזרחיים עם אג׳נדה מנסים להשפיע על הצבא, כדי לקדם את המטרות שלהם ופוגעים במערך הביטחוני של ישראל.

קצין בכיר לחדשות 0404: ״אני חושב שאמירתו של הרמטכ״ל היתה חשובה מאוד. הוא מבין יותר מכולם שחיילות לא יכולות להסתער. לא מדובר כאן בזלזול חס וחלילה. יש חיילות שעושות שירות נפלא, אך גברים ונשים נבראו אחרת. בקו כללי – יש שוני גדול בין אשה ובין גבר. יש דברים שנשים יכולות וגברים אינם מסוגלים וההיפך. להוריד רף מבצעי כדי לקדם אג׳נדה – זהו דבר שאסור לתת לו יד. לא בבית ספרנו. אני שמח שצה״ל מבין שאי אפשר לפגוע ברף המבצעי״.

הקצין הוסיף ואמר: ״לדעתי, ניפחו כאן בלון ניסוי כדי להראות למי יש יותר כוח. הלכו על הראש של הרבנים כדי שלא ינסו להכתיב ולהראות להם מי קובע, אבל מסתבר שגם בסוגייה הזאת, הם בסוף צדקו. אני לא מכיר קצין קרבי אחד בצה״ל שיבוא ויאמר שחיילות יכולות להסתער וכעת, הקצין הכי בכיר בצה״ל אומר זאת בקולו שלו. לדעתי – זה עשה סוף פסוק לסיפור הזה. במשמרת של איזנקוט זה לא יקרה ואני גם לא רואה רמטכ״ל שמסוגל לעשות זאת במשמרת שלו״.