4 תושבי הצפון נעצרו ועשרות נוספים עוכבו בחשד להלבנת הון, זיוף ומרמה בהיקף של עשרות מיליוני ש''ח - 0404
+
4 תושבי הצפון נעצרו ועשרות נוספים עוכבו בחשד להלבנת הון, זיוף ומרמה בהיקף של עשרות מיליוני ש"ח דוברות המשטרה

4 תושבי הצפון נעצרו ועשרות נוספים עוכבו בחשד להלבנת הון, זיוף ומרמה בהיקף של עשרות מיליוני ש"ח

מדובר באכיפה ממוקדת כנגד פשיעה כלכלית, במסגרתה משלבת משטרת ישראל זרועות עם רשויות אכיפה נוספות ומיישמת מודלים של תקיפה כלכלית בשיתוף חקירות מכס ומע"מ ברשות המיסים, במטרה לשמור על קופת המדינה ולהביא את מבצעי העבירה לדין.

בתוך כך, יחידה מרכזית של משטרת ישראל עצרה הבוקר (שני), 4 תושבי הצפון ועכבה עשרה חשודים נוספים, בתום חקירה סמויה שניהלה יחד עם יחידת חקירות מכס ומע"מ-חיפה ברשות המיסים, בחשד לעבירות הלבנת הון, הברחה, מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות בהיקף של למעלה מ- 10 מליון ש"ח.

עפ"י החשד, הארבעה נהגו לאורך שנים לייבא ארצה אלכוהול ממספר מדינות באירופה בהיקף של עשרות מיליוני ₪, תוך זיוף תעודות הרכש והמשלוח, באופן המציג לרשויות המס בארץ קבלות פיקטיביות של סכומי תשלום נמוכים מהמקור ובהתאמה –שילמו פחות מסי ייבוא, מכס ומע"מ ובשיטה זו שלשלו לכיסם במרמה מיליוני ₪.

כאמור, הבוקר הפכה החקירה לגלויה עם מעצרם של ארבעת החשודים המרכזיים ועיכוב חשודים נוספים, ביניהם מנהלי חשבונות וכיו' וכן ערכו בלשי ימ"ר חוף יחד עם חוקרי יחידת מכס ומע"מ חיפה ברשות המיסים, חיפוש בבתיהם ובמשרדים/בתי עסק שבבעלות החשודים, על מנת לתפוס מסמכים, מחשבים והתקני אחסון, המכילים מידע שיכול לקשור אותם לעבירות המיוחסות.

מדובר בחקירה המשותפת למשטרת ישראל ויחידת חקירות מכס ומע"מ ברשות המיסים, אשר שילבה יכולות מקצועיות במישור החקירתי והמודיעיני, לצד הפעלת סמכויות אכיפה של שני הגופים, במטרה למצות את הדין עם המעורבים במלוא החומרה ותוך פגיעה קריטית ב"צינור החמצן הכלכלי" של המעורבים למניעת עבירות נוספות, לרבות חילוט כסף, חשבונות בנק ורכבי יוקרה שבבעלותם.

החקירה בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים וככל שיעלה צורך חקירתי.