"המתנדב המצטיין": דורון קדוש, תלמיד כיתה י"ב בתיכון מקיף אורט מעלות זכה בפרס ארצי - 0404
+
"המתנדב המצטיין": דורון קדוש, תלמיד כיתה י"ב בתיכון מקיף אורט מעלות זכה בפרס ארצי דוברות עיריית מעלות

"המתנדב המצטיין": דורון קדוש, תלמיד כיתה י"ב בתיכון מקיף אורט מעלות זכה בפרס ארצי

ביום רביעי (30.1) התקיים בחיפה טקס מרגש בו הוענקו, במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, פרסי שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל לשנת תשע"ח. הטקס התקיים בבית הספר הריאלי בחיפה, בו למד אלעד ריבן ז"ל.

אחד הזוכים ממחוז צפון הוא דורון קדוש, תלמיד כיתה י"ב מתיכון מקיף אורט מעלות, שקיבל את הפרס ממנהלת מחוז צפון, ד"ר אורנה שמחון.

בחוברת הזוכים נכתב כי: דורון קדוש לומד בכיתה י"ב בבית הספר "אורט" ביישוב מעלות. דורון פעיל בנושא חידוני התנ"ך מאז זכייתו בחידון התנ"ך הארצי בשנת הלימודים תשע"ה. דורון שותף פעיל בכתיבת החידונים של משרד החינוך ומנחה צוות כתיבה של בני נוער, מדריך פעיל במחנות הכנה לחידון התנ"ך לנוער ולמבוגרים מהארץ ומחו"ל. דורון מוביל את התכנית החדשה של משרד החינוך, סיירת חות"ם (חונכות תנ"כית מובילה). התכנית מבקשת להחזיר את התנ"ך לסדר היום בישראל באמצעות בני נוער שיפיצו את מסריו של ספר הספרים לקהלים רחבים.

דורון קדוש: "אני מודה לוועדת הפרס במשרד החינוך על הבחירה בי. יש לי את הזכות בשנתיים וחצי האחרונות להימנות עם צוותי ההפקה, הארגון, הכתיבה והתוכן של חידוני התנ״ך לנוער ולמבוגרים בארץ ובעולם. מפעל חידוני התנ״ך הוא אחד המפעלים החינוכיים החשובים שיש בארץ ואני מקווה שהצלחתי להטביע בו חותם ולהביא אותו לגבהים חדשים".

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות: "בתיכון מקיף אורט מעלות הוקמה סיירת חידוני התנ"ך, בהובלתו של המורה בועז חדד, ומידי שנה תלמידנו זוכים במקומות הראשונים בחידונים הארציים והעולמיים. לפני כשלוש שנים דורון זכה במקום הראשון בחידון הארצי ולפני כשנה שגיב לוגסי הוכתר חתן התנ"ך העולמי. אני מתמלא גאווה שבני הנוער שלנו משקיעים רבות בתחום ודורון אף לקח את הנושא צעד אחד קדימה ושותף לכתיבת התוכן של חידוני התנ"ך בהתנדבות. כל הכבוד לדורון ולכל העוסקים במלאכה. בהחלט גאווה גדולה".