פרסום ראשון: צה״ל הקל בפקודת הזקנים. הרב קרים: ״מקווה שמעתה יתמעטו ואף יתבטלו התקלות״ - 0404
+
פרסום ראשון: צה״ל הקל בפקודת הזקנים. הרב קרים: ״מקווה שמעתה יתמעטו ואף יתבטלו התקלות״ דובר צה"ל

פרסום ראשון: צה״ל הקל בפקודת הזקנים. הרב קרים: ״מקווה שמעתה יתמעטו ואף יתבטלו התקלות״

צה״ל חוזר אחורנית והוריד הילוך בכל הקשור בפקודת הזקנים – כך נודע לראשונה לחדשות 0404. לאחר כל ההליך הקשה והכרחת חיילים דתיים לגלח את זקנם – מה שגרם לתסיסה גדולה ולכעסים רבים, פקודת הזקנים חזרה להיות כמעט כפי שהיתה.

הבוקר, פורסמה ברשת הצבאית הפקודה החדשה – פקודה שנערכה בתיאום מלא עם הרבנות הצבאית. הפקודה קובעת כעת שהמפקד ורב הבסיס ייקבעו יחדיו לגבי כל חייל שיבקש לגדל זקן.

כזכור, בחדשות 0404 נאבקו בנושא הזקנים. כאן, טיפלנו רק במקרים של חיילים שבאמת נוהגים לגדל זקן על בסיס דת ו/או רפואי. במהלך מאבק 0404 בפקודה הקודמת, יותר מ,1,000 חיילים שמרו על זקנם, לאחר שבצה״ל הודו כי נדרשו להתגלח שלא בצדק.

הרב הצבאי הראשי, הרב אייל קרים, כתב היום לכל הרבנים הצבאיים על נושא הפקודה החדשה. העתק ממכתבו הגיע גם לחדשות 0404.

הרב קרים: ״הבוקר הופצה ברשת הצבאית פקודת הזקנים החדשה, שנערכה מחדש בתיאום מלא עם הרבנות הצבאית. מעבר לאפשרות החדשה-ישנה של מפקד בסיס הכשרה לאשר זקן, ללא צורך בתהליך (המסורבל מעט) של אישור קמש"פ (קצין משא״ן פיקודי), קובעת הפקודה החדשה כי ביחס לכל גורם מאשר נדרשת המלצת רב יחידה, וכן "הגורם המוסמך יוועץ עם הרב הצבאי וינמק את החלטתו".

עלינו לממש את אחריותנו בתחום זה, ולהשתמש במודל שקובעת הפקודה כאמצעי למפגש ישיר של רב היחידה עם חיילים שומרי מצוות ביחידתו. אני מקווה שמעתה ואילך יתמעטו ואף יתבטלו התקלות והספיקות בתחום זה״.

קצין בכיר לחדשות 0404: ״חבל שמראש צה״ל הלך בדרך לא נכונה שפגעה בחיילים דתיים ובהם קרביים ביחידות מובחרות מאוד. אני שמח שההגיון ניצח. בהידברות ובפעולה נכונה אפשר להשיג הרבה יותר. הרבנים הוכיחו שוב שהם צודקים בדרכם״.

רב צבאי לחדשות 0404: ״המאבק שלכם בחדשות 0404 למען חיילי צה״ל הוא מהמאבקים החשובים והצודקים. יש לכם חלק גדול במה שקורה בצבא ובכך שהחיוך חוזר לפני החיילים הדתיים ושומרי המסורת״.