התרחיש: חדירת מחבלי חמאס לכפר הנופש באשקלון. ארדן: "נערכים לכל תרחיש אפשרי" - 0404
+
התרחיש: חדירת מחבלי חמאס לכפר הנופש באשקלון. ארדן: "נערכים לכל תרחיש אפשרי" המשרד לביטחון פנים

התרחיש: חדירת מחבלי חמאס לכפר הנופש באשקלון. ארדן: "נערכים לכל תרחיש אפשרי"

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, חבר הקבינט גלעד ארדן הגיע הבוקר (ראשון), לתרגיל של משטרת ישראל וצה"ל באשקלון שמתרגל חדירת מחבלים מהים. השר ארדן צפה בתרחישי ההשתלטות השונים של כוחות המשטרה המיוחדים ודן בתרחישים עם מפקד המחוז ניצב מוטי כהן ואלוף פיקוד הדרום אייל זמיר.

התרגיל שנערך בכל גזרת הדרום מתרחש מספר זירות ומספר רב של אירועים בו זמנית בשת"פ של כוחות המשטרה וצה"ל. בתרגיל הכוחות תירגלו הצבת מחסומים וסגירת היישובים והצירים, הצבת תצפיות בחופי הים והבאת כוחות מיוחדים כמענה לחדירת מחבלים כולל החטיבה הטקטית, מתפ״א, יואב, ימ״מ ועוד.

בתרגיל בו נכח השר ארדן יחד עם הדרג הפיקודי המשטרתי והצה"לי תרחשו הכוחות השתלטות של מחבלי חמאס שחדרו מהים על כפר הנופש באשקלון.

השר לבט"פ ארדן: "חמאס הוא האחראי היחידי למצב בעזה. במקום להשקיע כסף באוכלוסיה הוא משקיע בבניית תשתיות טרור ומתאמן על חדירות לשטחי ישובים בישראל. אנחנו נערכים לכל תרחיש אפשרי: חדירה ממנהרות, על הקרקע, באוויר ובים ובכל תרחיש כזה מחבלי החמאס יפגשו גם כוחות משטרה מיומנים ונחושים. החמאס ותושבי הרצועה ישלמו מחיר כבד ביותר במערכה הבאה ואנו נגן על אזרחי ישראל בכל דרך".