בניגוד לדעת רוב הסטודנטים בישראל - נשיאות ההתאחדות תעלה הצעה להצבעה בנושא גירוש המסתננים - 0404
+
בניגוד לדעת רוב הסטודנטים בישראל – נשיאות ההתאחדות תעלה הצעה להצבעה בנושא גירוש המסתננים

בניגוד לדעת רוב הסטודנטים בישראל – נשיאות ההתאחדות תעלה הצעה להצבעה בנושא גירוש המסתננים

מבלי לקבל משוב מהסטודנטים בישראל ומראשי אגודות הסטודנטים, החליטה הנהלת התאחדות הסטודנטים הארצית להביא היום (א׳) לישיבת ההנהלה את נושא הוצאת המסתננים הצפוי. מיותר לציין כי גורמים בהנהלה מזוהים עם השמאל בישראל ואינם מייצגים את דעת הרוב המוחלט של הסטודנטים ברחבי ארצנו.

החלטת ההנהלה, הנוגדת את דעת הרוב, גרמה לסערה בקרב ראשי אגודה שונים ובקרב סטודנטים רבים, המרגישים כי סתמו להם את הפה וכי ההתאחדות פועלת בשמם, שלא כדין.

באמצעות האימייל נשלח נוסח זהה לחתימה וזאת מבלי לאפשר לאף אחד אחר להביע דעה. לטענת גורמים שונים המייצגים את הסטודנטים ברחבי הארץ, ההצעה תעבור, שכן, לא נתנו אפשרות לקול המייצג את הרוב להצביע במהלך הישיבה והכל נעשה במחטף כדי להציג כביכול דעה משותפת לסטודנטים בישראל.

שלומי דהן, מנכ״ל אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית נתניה, לחדשות 0404: ״בעקבות פנייה, לכאורה, של סטודנט ליו"ר אגודה בעניין רצונה שהאגודה תתנגד לגירוש, פנתה אותה יו״רית להנהלת ההתאחדות הארצית וזאת על מנת שהנושא יעלה לסדר היום בישיבת הנשיאות שתתקיים היום. ההתאחדות החליטה אכן להעלות את הנושא לסדר היום ועוררה סערה.

ישנם הרבה סטודנטים, יו״רים ומנכ״לים של אגודות שחושבים שזה פשוט מאכזב ולא לעניין, שהנושא צריך לרדת מסדר היום ועל ההתאחדות לעסוק בעניינים חברתיים וסטודנטיאלים, לפני שהיא מעלה לדיון את שאלת גירוש המסתננים. בעוד שבעניינים חברתיים קול ההתאחדות לא נשמע פעם אחר פעם, פתאום הגירוש מעניין אותם״.

דהן הוסיף ואמר: ״ההתאחדות כלפי חוץ לא לקחה צד. היא רוצה לדבר על זה בישיבה היום ולהחליט איזה צד לקחת ואם בכלל, אבל עצם הכנסת הנושא לסדר היום הוא חמור לטעמי. ישנם נושאים הרבה יותר חשובים לדון עליהם ומי בכלל שם אותנו להיות במקום שנחליט על עמדתנו בשם 300 אלף סטודנטים״?