שרה נתניהו באירוע שכל הכנסותיו יוקדשו למאבק בסרטן: ״הילדים שנלחמים בסרטן - גיבורים אמיתיים״ - 0404
+
שרה נתניהו באירוע שכל הכנסותיו יוקדשו למאבק בסרטן: ״הילדים שנלחמים בסרטן – גיבורים אמיתיים״ ראובן שניידר

שרה נתניהו באירוע שכל הכנסותיו יוקדשו למאבק בסרטן: ״הילדים שנלחמים בסרטן – גיבורים אמיתיים״

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, נשאה ביום שישי האחרון דברי חיזוק לנלחמים במחלת הסרטן, זאת באירוע השקת ספרה החדש של ניקול ראידמן, ״ללא מסיכות״, שכל הכנסותיו יוקדשו למאבק בסרטן.

אפילו אנשי הברנז׳ה והשמאל שנכחו באירוע שהתקיים בתיאטרון ״הבימה״, קיבלו את הגברת נתניהו בחום, באהבה ובתמיכה.

אל האירוע הגיעה הגברת נתניהו יחד עם הילדה מיקה ליפסקר, אותה היא מלווה כבר שמונה שנים בהתמודדותה האמיצה נגד מחלת הסרטן.

הגברת נתניהו אמרה באירוע: "אני נמצאת פה מתוך רצון לחזק את המודעות ואת הפעילות שקשורות למלחמה במחלת הסרטן. ביום ראשון הקרוב נציין את היום הבינלאומי למלחמה בסרטן. זאת מחלה ארורה שעשרות אלפי ישראלים ומיליוני בני אדם ברחבי העולם מתמודדים איתה יום יום״.

הגברת נתניהו סיפרה כי היא ״מכירה את ההתמודדות הזאת באופן אישי. ליוויתי במשך שנים את הוריי שהתמודדו במשך שנים עם המחלה. הייתי איתם כל הזמן בתוך הרגעים הקשים מלאי הדאגה. זו מחלה ארורה שגם החולים וגם המשפחות מתמודדים עם מצבים קשים, פיזית ורגשית".

ראובן שניידר

רעיית ראש הממשלה סיפרה באירוע כי היא מכירה את ההתמודדות עם מחלת הסרטן גם מהשדה המקצועי והציבורי בחייה: ״בעבודתי המקצועית, בשירות הפסיכולוגי, אני מכירה מקרוב את המאבק העיקש של ילדות וילדים, ההורים שלהם עם המחלה, הם נאבקים בה בגבורה ולא מוותרים. וגם במישור הציבורי, אני שמחה להיות שותפה במשך שנים רבות לעבודתן של עמותות חשובות שעושות עבודת קודש ותמיכה בחולי הסרטן. בהן 'זכרון מנחם', 'רחשי לב', 'חברים לרפואה', 'הקו המאחד', ועמותות רבות נוספות״.

הגברת נתניהו פנתה באירוע לילדה מיקה וסיפרה כי היא ״עושה הכל כדי להבריא מהמחלה״. לדבריה, ״מיקה נכנסה ללבי מהיום הראשון שבו פגשתי אותה לפניי שמונה שנים, בבית החולים תל השומר, אני אוהבת אותך מאוד ואת המשפחה שלך – דני, רחלי, אבא ואמא ואת אחותך בר. אנחנו מרגישים כמו משפחה. אני נפגשת עם מיקה, משוחחת איתה ועם בני משפחתה גם סביב הרגעים הקשים וגם סביב הרגעים השמחים. אנחנו מתחזקות יחד״.

ראובן שניידר

״אני נפגשת איתה ומשוחחת איתה ואנחנו מתחזקות יחד ואף פעם לא מאבדות תקווה״, הוסיפה הגברת נתניהו, ״אני גאה בך, מיקה היקרה, על אומץ לבך ועל המלחמה שלך על החיים ועל איכות החיים שאת מתמודדת בגבורה, כל יום וכל שעה. מיקה וכל הילדים האחרים שנלחמים במחלת הסרטן, הם גיבורים אמיתיים״.

הגברת נתניהו הוסיפה וציינה כי ״לשמחתנו, במדינת ישראל יש שירותי בריאות מתקדמים, מהטובים בעולם, בנוסף לרופאים מסורים. אנחנו מובילים בין היתר במחקר, בבדיקות ובתרופות שקשורות למחלת הסרטן״.

בהקשר זה קראה הגברת נתניהו לציבור להקפיד על בדיקות תכופות וסדירות לצורך גילוי מוקדם: ״הגילוי המוקדם יכול להציל חיים ולתרום לתהליך ההחלמה וכמובן שחשובות לא פחות התקווה והאמונה״.

ראובן שניידר

ראובן שניידר

ראובן שניידר

ראובן שניידר