מקומם ומרתיח: למרות צו ההריסה מאז 2009 - טירת הפאר הערבית הבלתי חוקית נותרה במקומה - 0404
+
מקומם ומרתיח: למרות צו ההריסה מאז 2009 – טירת הפאר הערבית הבלתי חוקית נותרה במקומה תנועת רגבים

מקומם ומרתיח: למרות צו ההריסה מאז 2009 – טירת הפאר הערבית הבלתי חוקית נותרה במקומה

בלתי נתפס, מקומם ומרתיח. חשבו רגע מה היתה עושה ממשלת ישראל, מה היו עושים במשרד הביטחון יחד עם המנהל האזרחי ובטח מה היה קובע בג״ץ אם טירת הפאר שבתמונות היתה טירה בבעלות יהודית. מדובר בטירה בלתי חוקית שעבורה הוצא צו הריסה מאז שנת 2009!, אך עד לרגע זה לא נעשתה שום פעולה בגין בעלי הטירה ואפילו לבנה אחת לא זזה ממקומה.

הטירה, אודותיה פורסם לפני כמה שנים בחדשות 0404, לאחר שתנועת רגבים פעלה להביא את המידע בפני שלטונות החוק, בנויה באזור הכפר חוסאן, בין ירושלים לגוש עציון. את הטירה הבלתי חוקית הקים מיליונר ערבי, שצוחק על כולנו ויודע שמדינת ישראל לא תאכוף את החוק של עצמה ותאפשר לו להמשיך ולצחוק לנו בפנים.

כזכור, בפברואר 2016 פנתה בתו של המיליונר לחדשות 0404, לאחר שנחשפה לכתבה שפורסמה כאן. ננסי ק', המתגוררת בלוס אנג'לס בארה"ב, סיפרה אז לחדשות 0404 כי ״הכתבה שלכם ב-0404 עשתה הרבה רעש בעולם וכך נחשפתי אליה והבנתי שאתם מחפשים להרוס את הבית״. ננסי הוסיפה: ״אנחנו בדיוק כמוכם – אנשים עם ערכים ולא כאלה שמחפשים צרות. לא גנבנו מאף אחד ואנחנו לא חייבים דבר לאף אחד". כאמור, בניגוד לדבריה של ננסי, הבית נבנה בדרך שאינה חוקית וצו הריסה עדיין עומד כנגדו, אך אינו מבוצע.

התירוץ של משרד הביטחון והמנהל האזרחי במקומות הרבים שאינו אוכף בהם את החוק (כן, רק בענייני ערבים), הוא תמיד: ״סדרי עדיפויות״. במילים אחרות: למנהל האזרחי יש דברים חשובים יותר לעשות. תשובה שכזאת לא תקבלו לעולם כשמדובר בבנייה יהודית בלתי חוקית. שם, ימהרו להרוס, לנפץ ולהעיף את המשפחה מהמקום. אתם מדמיינים כעת שופלים על טירת המיליונים ליד חוסאן? אתם צודקים… זה לא יקרה.

בפעמים הקודמות שפנינו למנהל האזרחי בבקשת תגובה בעניין נמסר כי, "כנגד המבנה נמסר צו הריסה. אכיפה תבוצע בהתאם לסדרי עדיפויות ולשיקולים המקצועים והמבצעיים". רוצה לומר: לא תבוצע אכיפה במקום.

תנועת רגבים

0404