בניגוד לפקודה: בבסיס גלילות השירותים משותפים לחיילות וחיילים. קצין: ״רק בצה"ל גילו פתאום מהי נאורות אמיתית״? - 0404
+
בניגוד לפקודה: בבסיס גלילות השירותים משותפים לחיילות וחיילים. קצין: ״רק בצה"ל גילו פתאום מהי נאורות אמיתית״? 0404

בניגוד לפקודה: בבסיס גלילות השירותים משותפים לחיילות וחיילים. קצין: ״רק בצה"ל גילו פתאום מהי נאורות אמיתית״?

למרות הפקודה הברורה וקביעתו של הרמטכ״ל כי עד ל-1.1.18 יבוטלו השירותים המשותפים לחיילות וחיילים, בצה״ל עדיין לא יישמו את הפקודה ולמעשה פועלים בניגוד לה.

מתיעוד שהגיע לידי חדשות 0404 עולה כי בבסיס גלילות – מכללת פו״מ היוקרתית, השירותים לחיילות ולחיילים משותפים וזאת למרות שבקלות יכול הצבא למלא אחר הפקודה הברורה ולהפריד בין החיילים לחיילות. באותו מבנה, שני חדרי שירותים ושניהם משותפים לכלל החיילים והחיילות. בעקבות פניית חדשות 0404 לצה״ל בעניין, הובהר כי אכן מדובר בהפרה של הפקודה וכי הנושא יטופל כבר במהלך השבוע הקרוב והשירותים יופרדו.

כזכור, בדצמבר 17 מיהרו בצה״ל לפרסם את פקודת השירות המשותף. באותו היום, דובר צה״ל רונן מנליס הבהיר כי בוצעו לאחרונה כמה שינויים ובין השאר שופרו בעיות שיצרו חיכוך בין חיילים וחיילות…. כמו כן, קבע הרמטכ״ל כי עד ל-1.1.18 יבוטלו השירותים והמקלחות המשותפים לחיילים. רק במקרה חירום, יאושרו לשנה אחת שירותים משותפים וזאת רק באישור אכ״א״. עוד ציין מנליס כי, ״מפקדים נדרשו לפעול בדיוק ע״פ הפקודה החדשה וחל עליהם איסור להחמיר או להקל על הוראותיה״.

0404

רב סרן במילואים לחדשות 0404: ״למה אחרי שנה של הבטחות כל כך קשה לרמטכ"ל לשים שני שלטים פשוטים: "גברים", "נשים"? כאדם בן תרבות, המציאות הזאת פשוט מעצבנת אותי. מאיפה ההמצאה ההזויה הזאת שאסור לכתוב על תא אחד ״גברים״ ועל תא שני ״נשים״? מה, כולנו מפגרים? סתם בכל מקום מפרידים את תאי השירותים? רק בצה"ל גילו פתאום מהי נאורות אמיתית״?

מדובר צה״ל נמסר בתגובה כי, ״במסגרת פקודת השרות המשותף מבוצע בצה״ל מהלך רחב להסדרת תאי השירותים והפרדתם לפי מגדרקיימים מקומות בהם המענה הזמני עד להשלמת בנית תאים נפרדים הינו באמצעות הגדרה נהלים ברורים ויכולת נעילה והפרדה מלאה של התאים. מקומות אלו מאושרים על ידי ועדת חריגים ונקבעה תוכנית יעודית למענה עבורן אשר יושלם במהלך התקופה הקרובההתאים שבתמונה לא עומדים בפקודה, הנושא יבחן ויסוכם מענה בשבוע הקרוב״. (בתמונות: השירותים המשותפים בבסיס גלילות

0404