ארדן האריך את הצו לסגירת האוריינט האוס: ״נעצור כל ניסיון הרשות להשיג דריסת רגל בארצנו״ - 0404
+
ארדן האריך את הצו לסגירת האוריינט האוס: ״נעצור כל ניסיון הרשות להשיג דריסת רגל בארצנו״ המשרד לבט"פ

ארדן האריך את הצו לסגירת האוריינט האוס: ״נעצור כל ניסיון הרשות להשיג דריסת רגל בארצנו״

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הורה היום על הארכת הצו המונע את פעילות הרשות במזרח ירושלים בעקבות ניסיונות הערבים להגברת הפעילות באזור.

ארדן האריך היום את תוקף הצו המגביל את פעילותו של המוסד "אוריינט האוס" ומוסדות נוספים במזרח ירושלים בעקבות השתייכותם לרשות.

הצו עליו חתם השר ארדן מגביל את פעילותו של המוסד "אוריינט האוס" הפועל במזרח ירושלים, וכן מוסדות נוספים במזרח העיר: "לשכת המסחר המזרח ירושלמית", "המועצה העליונה לתעשיית התיירות הערבית", "המרכז למחקרים פלסטינים (מאד"א)", "מועדון האסיר הפלסטיני" ו-"המשרד למחקרים חברתיים וסטטיסטיים" בעקבות השתייכותם לרשות הפלסטינית.

השר ארדן האריך את הצו מכיוון שלאחר הצהרת טראמפ, הערבים הגבירו את מאמציהם להתבסס במזרח ירושלים והרשות העבירה כספים לגורמים מטעמה במזרח העיר, הרש"פ עדיין רואה ב"אוריינט האוס" כנקודת שליטה שלה במזרח ירושלים.

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרשות במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

השר גלעד ארדן: ״המאבק על ריבונותנו בכל חלקי ירושלים נמשך כל העת. הרשות מנסה לערער את ריבונותה של ישראל בבירתנו באפן עקבי, אני לא אאפשר זאת. כל ניסיון של הרש"פ להשיג דריסת רגל בשטח מדינת ישראל ייעצר באופן מידי".