צפו בתיעוד הבלעדי: כך הסתתרו וזוהו המחבלים שחדרו מעזה - רגע לפני שחוסלו, הרימו ידיים ונכנעו - 0404
+
צילום: 0404

צפו בתיעוד הבלעדי: כך הסתתרו וזוהו המחבלים שחדרו מעזה – רגע לפני שחוסלו, הרימו ידיים ונכנעו

ארבעה מחבלים ערבים חמושים באקדח, רימון וסכינים חדרו לשטח ארצנו לאחר שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. לחדשות 0404 הגיע תיעוד בלעדי של רגע המעצר.

בשב״כ חוקרים האם הארבעה תכננו פיגוע, או שמא היו חלק מקבוצה של כ-14 ערבים חמושים, שייתכן וירו לעבר עמדת חמאס ונמלטו עד סמוך לגדר עם ישראל, לאחר שמחבלי ארגון הטרור רדפו אחריהם.

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 0404, הארבעה נתפסו ע״י כוחותינו מגדוד שקד (424) של חטיבת גבעתי וברשותם נתפסו אקדח, רימון וסכינים. לוחמי יחידת יהלום פעלו גם הם במקום ולקחו חלק בבדיקת החשודים כדי לשלול האפשרות שמטען חבלה נמצא על גופם.

הארבעה, חצו את הגדר והסתתרו מאחורי סוללת חול גדולה, המונעת פגיעת ירי צלפים, ירי נ״ט וכד׳. תצפיות ומל״ט זיהו את החשודים וכוחותינו סגרו עליהם. בשלב הזה, נתן המח״ט אישור לחיילינו מפלוגת הפלחו״ד לפתוח באש כדי לנטרל את החשודים, אלא שאז הבינו הערבים שחייהם בסכנה, הם הרימו ידיים ונכנעו.

גורם צבאי לחדשות 0404: ״עובדת חדירתם לשטחנו נחקרת. גם אם הם לא תכננו פיגוע בפועל, הרי שמדובר במחבלים חמושים מארגון טרור כזה או אחר ברצועת עזה״. (בסרטון ובתמונות: רגע מעצר המחבלים וסכינים שנתפסו).

דובר צה״ל