כלל פקודות הדת עלו לאתר צה״ל. צו 1: ״מצאתם פער בין הפקודה למציאות? פנו אלינו ולקבילות החיילים״ - 0404
+
כלל פקודות הדת עלו לאתר צה״ל. צו 1: ״מצאתם פער בין הפקודה למציאות? פנו אלינו ולקבילות החיילים״

כלל פקודות הדת עלו לאתר צה״ל. צו 1: ״מצאתם פער בין הפקודה למציאות? פנו אלינו ולקבילות החיילים״

לא ברור מדוע רק כעת הועלו פקודות הדת לאתר צה״ל. מה שהיה צריך להיות מושק באתר מיום היווסדו, עולה לרשת רק לאחר מאבק ארוך בין הרבנים לבין צה״ל ובכך רואים הרבנים הישג גדול.

״החייל הדתי והחייל המסורתי, שהם בעצם הרוב בצה״ל ובמערך הלוחם בצה״ל, היו צריכים לעסוק עד היום בניחושים של מה מותר ומה אסור וכעת, הכל מול העיניים. זה היה צריך להעשות כבר לפני שנים״, אמר אחד מהרבנים הציוניים לחדשות 0404.

בעמותת ״צו 1״ פנו הבוקר לכלל החיילים בצה״ל ואמרו כי יסייעו להם בכל מקרה של פער בין הפקודה לבין המציאות. כך או אחרת, כל חייל יכול לפנות באופן אישי לרבנות הצבאית ולהציג בפניה כל בעיה. צה״ל מעודד את החיילים לפנות לרבנות הצבאית.

בהודעת העמותה צוין: ״חיילים וחיילות יקרים! אתמול הועלו כלל פקודות הדת לאתר צה"ל: https://www.idf.il/49771/. כעת תוכלו להשוות בין הפקודה הצבאית לבין המציאות אצלכם בשטח בכל נושא! כשרות, שבת, תפילה, צניעות, ימי ישיבה ובקיצור… כמעט הכל!

במידה ומצאתם פער תוכלו לפנות למייל שלנו: 6115tz@gmail.com וכן לנציב קבילות החיילים של משרד הביטחון: nakhal@mod.gov.il

תאמינו שאפשר לשנות! אין פער? ספרו לנו. יש פער? נטפל ביחד! זו חובתנו למען צבא יהודי קדוש ומנצח. באהבה ותמיד בשבילכם״.

מדובר צה״ל נמסר כי, ״אתר הרבנות הצבאית עלה הבוקר (חמישי) לאוויר. האתר הינו חלק מאתר צה"ל ומעוצב בצורה חדשנית וכולל את הספרות ההלכתית של הרבנות הצבאית: סדרת תורת המחנה, הלכה כסדרה, הנחיות מיוחדות לפי החילות השונים ולוח דינים ומנהגים במעגל השנה.

בנוסף הובאו באתר תכנים ייחודיים הרואים אור לראשונה ובהם מאמרים וכתבות סביב פרשת השבוע, מעגל השנה וערכי צה"ל.

הגולשים באתר יוכלו למצוא מידע מפורט על הסוגיות שמעסיקות את הרבנות הצבאית, מענה לשאלותיהם בנושאי כשרות והלכה, תפילות מיוחדות ומותאמות לחיילים, עדכונים על ימי ישיבה ועדכונים משולחנו של הרב הראשי לצה"ל.

"עליית האתר לאוויר מהווה צעד משמעותי נוסף בהנגשת הרבנות הצבאית", אמר ראש-מטה הרבנות אלוף-משנה צחי דותן, "כמי שדוגלים בחיבור שמים וארץ ומתן מענה הלכתי מתאים למציאות המשתנה, אנו רואים חשיבות רבה בעליית האתר. היכולת של חיילי צה"ל ומפקדיו לגשת לתמצית המידע הרלוונטי ולקבל מענה לשאלות שמעסיקות אותם, ישירות ממכשיר הפלאפון שלהם, מהווה צעד נוסף בהטמעת הידע הרב שנצבר ברבנות הצבאית ושיתופו. אני מזמין אתכם להיכנס לאתר״.