כמו בגרמניה: עמותה בצרפת שלחה מכתב ואיום לסופר-מרקט בפריז: ״שמענו שאתם מוכרים יין מרמת הגולן - אתם תענשו״ - 0404
+
כמו בגרמניה: עמותה בצרפת שלחה מכתב ואיום לסופר-מרקט בפריז: ״שמענו שאתם מוכרים יין מרמת הגולן – אתם תענשו״

כמו בגרמניה: עמותה בצרפת שלחה מכתב ואיום לסופר-מרקט בפריז: ״שמענו שאתם מוכרים יין מרמת הגולן – אתם תענשו״

איומים על בתי עסק המוכרים תוצרת ישראלית בצרפת. בעלי סופר-מרקט ברובע ה-14 בפריז קיבלו מכתב איום ודרישה להסיר מוצרים מישראל ו/או להוסיף כיתוב כי המוצרים מגיעים מישראל.

במכתב שנשלח לבעלי הסופר ע״י עמותת ״צרפת-פלסטין״ ועליו חתום נשיא העמותה, לורנט דה וונגן, צוין כי, ״מצאנו שאתם מוכרים בחנות שלכם ברחוב דידו 15, בקבוקי יין תוצרת רמת הגולן (חרמון לבן 2016 וגמלא סירא רוז׳ה 2016).

ייתכן שאתם לא מודעים לכך שהיין מיוצר בהתנחלויות לא חוקיות שהן לא חלק מישראל. האו״ם הזכיר את אי החוקיות של התנחלויות אלה בהחלטה 2334 מה-23/12/2016.

חובה לציין על הבקבוקים כמו שפורסם על ידי משרד האוצר בעיתון הרשמי בתאריך 24/11/2016, כי לפי החוקים הבין לאומים, רמת הגולן, יהודה ושומרון ומזרח ירושלים הם לא חלק מישראל. מאידך, בכדי שלא להטעות את הקונים על התוצרת מאזורים אלו, חובה לרשום על התוצרת את מקורם המדויק. בנוסף, צריך לרשום במרכאות תוצרת התנחלות ישראלית West Bank״.

במכתב נוסף איום ברור על העסק: ״אנחנו רוצים שתוסיפו על התוצרת את המקור האמיתי שלה. אם נצטרך, נפנה למשרדי הממשלה האחראים על הנושא בכדי שיבדקו את הנושא ויענישו אתכם לפי הצורך. בהמתנה לתשובתכם״.

את המכתב שלחה העמותה האנטישמית גם למחלקת שרות הלקוחות של רשת הסופר-מרקט המדובר. (בתמונה: המכתב בשירות ה-BDS).

0404