ביקושים בהיקף של 140 מיליון ש''ח בהנפקת האג״ח לציבור של מצלאוי - 0404
ביקושים בהיקף של 140 מיליון ש דוברות המשטרה

ביקושים בהיקף של 140 מיליון ש"ח בהנפקת האג״ח לציבור של מצלאוי

הצלחה במכרז הציבורי בהנפקת אגרות החוב של חברת הנדל״ן מצלאוי. בהנפקה לציבור התקבלו ביקושים בהיקף של 140 מיליון ש"ח, פי 2 מהיקף הגיוס.

היקף הגיוס בסדרה ה׳ של אגרות החוב עומד על כ-73 מיליון שקלים (ברוטו), כאשר הריבית השקלית שנקבעה במכרז היא בגובה של 5.6%. החתם המוביל בהנפקה היא חברת אינפין קפיטל.

באמצעות הגיוס מתכננת מצלאוי למחזר את שתי סדרות האג״ח ג׳ וד׳. הביטחונות בסדרה ה׳ הם שיעבוד בחשבונות העודפים בפרויקט עלית ברמת גן, ובפרויקט כלנית בקרית אונו (לאחר פרעון בסדרה ד׳).

לדברי ערן מזור, מנכ״ל מצלאוי, ״אנחנו גאים בהבעת האמון של ציבור המשקיעים בחברת מצלאוי, וביכולתה ליישם את התכנית האסטרטגית שלה לשנים הקרובות. בשבועות האחרונים הצלחנו להחזיר חוב בהיקף של קרוב ל-100 מיליון ש"ח, וביחד עם מיחזור החוב הקיים באמצעות הגיוס הנוכחי, מצלאוי יוצאת לדרך חדשה עם יכולת להשלים בהצלחה את פיתוח הנכסים האיכותיים של החברה״.

לפני מספר שבועת מצלאוי ביצעה פירעון מוקדם של סדרה פרטית של אגרות חוב (סדרה 1) בהיקף של 40 מיליון ש"ח. בכך משלימה מצלאוי החזרי חוב בהיקף של כ-100 מיליון ש"ח בתוך חודש בלבד, זאת לאחר שפרעה הלוואה קצרת טווח בהיקף של 40 מיליון ש"ח לבנק הפועלים והחזר נוסף של 20 מיליון ש"ח לבעלי אגרות החוב (קרן וריבית סדרה ד׳). הפירעון המוקדם הגיע בעקבות השלמת עסקת מכירת מניות אבן השוהם, המחזיקה במקרקעין ב״כורזין״ בגבעתיים, בשווי עסקה כולל של כ-83.5 מיליון ש"ח.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]