נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב הציבורי בהנפקת אג"ח וגייסה 52.5 מיליון ש''ח - 0404
נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב הציבורי בהנפקת אג מיכאל קויימן, ויקיפדיה

נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב הציבורי בהנפקת אג"ח וגייסה 52.5 מיליון ש"ח

קבוצת נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב הציבורי בהנפקת סדרה חדשה של אגרות חוב (סדרה ב') ונהנתה מביקושי יתר. נקסטקום השלימה גיוס של 52.5 מיליון ש"ח והריבית המשולמת על אגרות החוב ירדה ל-4.6%. קבוצת נקסטקום, העוסקת בתכנון, הקמה ותחזוקה של תשתיות ופתרונות בתחומי התקשורת והאנרגיה המתחדשת, נערכה לגייס 40 מיליון ש"ח במכרז המוסדי והציבורי בריבית מקסימום של 5.9%, אך בהמשך לביקושי יתר הוגדל היקף הגיוס ל- 52.5 מיליון ש"ח.

ניירות הערך שהוצעו הינן אגרות חוב (סדרה ב') שקליות לא צמודות, במח"מ של 3.9 שנים. קרן אגרות החוב (סדרה ב') עומדת לפירעון בחמישה תשלומים שנתיים שווים ורציפים, כך שתשלום הקרן הראשון ישולם ב-30 ביוני 2020 ותשלום הקרן האחרון ישולם ב-30 ביוני 2024. ריבית חצי שנתית על יתרת הקרן הבלתי מסולקת תשולם ב-13 תשלומים.

את הגיוס הובילו רוסאריו חיתום, אוריון חיתום וענבר הנפקות. עורכי הדין שייצגו את נקסטקום הינם עו״ד דני מרקוביץ ועו״ד נאווה רוזוליו ממשרד יגאל ארנון ושות.

גיוס חוב זה התבצע על רקע השיפור המתמשך בתוצאותיה הכספיות של נקסטקום, זה חמישה רבעונים ברציפות, והגידול הניכר ברווחיות וברווח. הכנסות נקסטקום ברבעון השלישי של שנת 2017 הגיעו לכ-59 מיליון שקל, עלייה של 10% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח התפעולי גדל ברבעון השלישי של 2017 ב-190% ל-3.1 מיליון שקל והרווח הנקי זינק ב-334% ל-2.2 מיליון שקל בהשוואה לרבעון המקביל. לנקסטקום צבר עבודות והסכמי מסגרת משמעותיים בהיקף שנתי משוער של כ-230 מיליון ש"ח.

נקסטקום פועלת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: תשתיות על קרקעיות ומתן שירותים לתחום תקשורת הפס הרחב; תשתיות תת קרקעיות ומתן שירותי חפירה וקידוחים תת קרקעיים; ותשתיות אלחוטיות בביצוע פרויקטים ומתן שירותים בתחום התקשורת הסלולארית והאנרגיה הסולארית.

נקסטקום הגדילה השנה את היקף פעילות התקנות הטלוויזיה הרב ערוצית, התקדמה בביצוע שלב ב' בפרויקט תקשורת בדרום הארץ והגדילה את פעילותה הסולארית והסלולארית. בנוסף, נקסטקום מרחיבה בהתמדה את פעילותה עבור המגזר הקיבוצי ומנוע צמיחה נוסף של החברה מקורו בפעילות יבוא מוצרים והתקנה של הבית החכם.

עיקר הלקוחות של החברה הינם גופים מוסדיים וחברות גדולות במשק. החברה מספקת שירותים בין השאר לחברות הטלוויזיה הרב ערוצית, חברות הסלולר ולחברות בתחום הביטחוני כגון אלביט, תעשייה אווירית ורפאל. החברה מעסיקה באופן ישיר כ-350 עובדים. נקסטקום הוקמה ב-1992 והפכה לחברה ציבורית ב-2006. מייסד החברה הינו גיא ישראלי המכהן כיו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל החברה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]