נוטעים וזוכרים: עשרות עצי זית נטעו הבוקר בעוז וגאו"ן לזכרו של קובי בורשטיין - 0404

נוטעים וזוכרים: עשרות עצי זית נטעו הבוקר בעוז וגאו"ן לזכרו של קובי בורשטיין

עשרות עצי זית נטעו הבוקר (רביעי), ט"ו בשבט, בהתיישבות הישראלית בעוז וגאו"ן. הנטיעות באתר התקיימו זו השנה השנייה לזכרו של פעיל תנועת "אם תרצו" קובי בורשטיין ז"ל.

קובי ז"ל, שירת כלוחם בחטיבת גבעתי ועלה לארץ בגפו מניו ג'רזי שבארה"ב. בשנת 2015 הוא קיפח את חייו בתאונת דרכים קטלנית.

תנועת 'נשים בירוק' שלקחה חלק באירוע ומתפעלת את השמורה כאתר חינוכי התנדבותי המבוסס על ערכי אהבת הארץ והחיבור לה אמרו כי: "פעילי 'אם תרצו', מוסרי הנפש במאבק ההסברתי על זכותנו בארץ ישראל, הם שותפי אמת בדרך המובילה לאחיזה איתנה בארץ ישראל, העמקת שורשינו בה והחלת ריבונותנו בכל מרחביה.

נקדם בברכה ובהערכה רבה את חברי 'אם תרצו' על בחירתם בשמורת 'עוז וגאו"ן' לאתר בו יקיימו את מבצע ט"ו בשבט של התנועה. יחד עם הפעילים נמשיך לפתח ולחזק את השמורה ששוקמה לזכר שלושת הנערים שנחטפו וממשיכה לבטא את אחדות העם ותקומתו מיגון ואבל לבנייה, פריחה וצמיחה".

יו"ר תנועת אם תרצו מתן פלג אמר באירוע המרגש כי: "סיפורו של קובי הוא דוגמא לאתוס הציוני הקלאסי ביותר. בחור צעיר עם עתיד מבטיח בוחר לעזוב הכל ולעלות לארץ ישראל ולשרת בצה"ל כחייל בודד. בהשראתו עולים לארץ גם אחיו הצעירים כדי לשרת בצבא ולבסס בה את חייהם. קובי לא חדל מפעילותו הציונית גם באקדמיה ובה התנדב בתנועת אם תרצו.

אנו רואים בקובי ז"ל סמל אמיתי למי שנתן את כל כולו למען העם והארץ. נטיעות אלה הם הוכחה נוספת לחיבור שורשי של העולם לצה"ל, לארץ ישראל ולמדינת ישראל ולהנצחתו של איש ציון מדהים שהלך לעולמו בטרם עת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]