בנט: “מערכה נוספת בלבנון תוביל לפגיעה בעורף הישראלי - כמוה לא ראינו מאז מלחמת העצמאות” - 0404
בנט: “מערכה נוספת בלבנון תוביל לפגיעה בעורף הישראלי – כמוה לא ראינו מאז מלחמת העצמאות” שלמה מור, 0404

בנט: “מערכה נוספת בלבנון תוביל לפגיעה בעורף הישראלי – כמוה לא ראינו מאז מלחמת העצמאות”

השר נפתלי בנט התייחס במהלך כנס INSS ליחסי חיזבאללה-לבנון ואמר כי העורף בארצנו צפוי לספוג מכה קשה מאוד במידה ותהיה מערכה נוספת בלבנון.

בנט: "לפני כארבע שנים, כחבר קבינט קידמתי אסטרטגיה שקראתי לה: "חיזבאללה = לבנון" ועיקרה – הטלת אחריות על המדינה המארחת. עיקרה אחריות מדינתית. אחריות של המארחת, לבנון, על מעשי השליח ששוכן בה, חיזבאללה. לא נסכים יותר להפרדה בין חיזבאללה לבין מדינת לבנון".

עוד הוסיף כי, "אימוץ תפיסת חיזבאללה = לבנון הופכת באחת את נסראללה מ"מגן לבנון" ל"מחריב לבנון" למען מטרות שהן בכלל איראניות. בפעם שעברה נסראללה אמר לאחר המלחמה, שלו ידע שישראל תגיב כפי שהגיבה, לא היה פותח במלחמה.

הפעם נסראללה לא יוכל לרחוץ בניקיון כפיו. אנו אומרים זאת כבר עכשיו. ירי רקטות מלבנון על ישראל, כמוהו כהכרזת מלחמה של מדינת לבנון על ישראל.

על ההיתכנות לפרוץ מערכה בחזית הצפונית אמר השר: “יש לעשות הכל כדי למנוע מלחמה, או לקצרה במידה שתפרוץ. אם אכן ישוגרו אלינו מאות ואלפי רקטות מלבנון, הרי שנראה בכך הכרזת מלחמה של מדינת לבנון הריבונית, ונפעל נגדה ונגד מוסדותיה. בתים המאחסנים משגרי רקטות מהווים מטרה צבאית לגיטימית ויושמדו. לא נגביל את עצמנו, הפעם, לפגיעה בחיזבאללה בלבד.

באשר לאיראן אמר השר בנט: "משך למעלה מ-30 שנה איראן שולחת לעברנו שליחים, ובכל אותה העת, השולח שיושב בטהרן הוא חסין ממחיר. מדינת ישראל מתקדמת בטקטיקות מול שליחי איראן, אך בעוד שהטקטיקות שלנו השתפרו, נותרנו כלואים בתוך אסטרטגיה צרה".

בהקשר לנושא הגרעין האיראני אמר השר: "חלק ליבתי מהמערכה היא מניעת התגרענותה של איראן בכל מחיר. המשך ההסכם כפי שהוא מקביל לנהיגה בטייס אוטומטי לעבר צוק – חייבים להסיט את ההגה או ללחוץ ברקס".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]