ריבלין: "חיים גורי היה גאוותינו". רגב: "היה וישאר לעד מ'פרחי האש' של תקומתנו הלאומית במדינת ישראל" - 0404
ריבלין: יח''צ

ריבלין: "חיים גורי היה גאוותינו". רגב: "היה וישאר לעד מ'פרחי האש' של תקומתנו הלאומית במדינת ישראל"

עם היוודע דבר מותו של המשורר, הסופר ואיש הרוח, חתן פרס ישראל לשירה, חיים גורי ז"ל, אמר נשיא המדינה ראובן ריבלין כי בור נפער בלבו. השרה מירי רגב אמרה כי גורי ז"ל היה מגדולי משוררי דור תש"ח וליווה את תקומת עמנו בארצו.

ריבלין: "בור נפער בלב. נחמה ואני מבכים הבוקר את לכתו של חיים גורי, המשורר הלאומי בן ימינו. איש שהיה לסמל. משורר העצמאות, משורר הרעות, לוחם ואיש רוח. מורה של חיים ומורה דרך. בן דור המייסדים שהיה למייסד של פרקי השירה והיצירה הגדולים שלנו ודרכם חיזק את המסדים הערכיים והמהותיים של קיומנו כאן כעם, כאומה.

גורי היה גאוותינו. רוח שנשבה בגוף, בקיום היומיומי והשמיעה מילים של תבונה. של עוצמה. של מוסר. אהבנו אותו מאד. את חוכמתו וישראליותו. אליקה אחותנו, אנו מחבקים באהבה אותך, את הבנות, את הנכדים. נישא את מילותיו תמיד".

מירי רגב: "נעצב ליבי לשמע הידיעה המרה על פטירתו של חיים גורי. חיים גורי ז"ל היה מגדולי משוררי דור תש"ח וליווה את תקומת עמנו בארצו. השורה האלמותית משירו ,'הרעות ' מה רבים שאינם כבר בינינו' מהדהדת בי, עת אנו נפרדים מרבים מאותם יפי הבלורית והתואר, אשר טביעות אצבעותיהן חקוקות בקרקע וברוח של עמנו. גורי ז"ל היה וישאר לעד מ'פרחי האש' של תקומתנו הלאומית במדינת ישראל. יהי זכרו ברוך".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]