נתניהו בחנוכת כביש עוקף נבי אליאס: "חזרנו למולדת. נמשיך בפרוייקטים ביהודה ושומרון. יום חג לשומרון" - 0404
נתניהו בחנוכת כביש עוקף נבי אליאס: רועי חדי

נתניהו בחנוכת כביש עוקף נבי אליאס: "חזרנו למולדת. נמשיך בפרוייקטים ביהודה ושומרון. יום חג לשומרון"

היום (שלישי), בישוב צופים שבשומרון חנך ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם שר התחבורה ישראל כץ, סגן שר הבטחון הרב אלי בן דהן וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן את הכביש העוקף הראשון מבין חמשת העוקפים ביו"ש. באירוע נכחו גם המשפחות השכולות מאוהל המחאה האחרון בעקבותיו הושגו הכבישים העוקפים ליו"ש.

סלילת כביש עוקף נבי אליאס סוכמה לאחר אוהל המחאה של ראש מועצת שומרון דגן וראשי ההתיישבות ביו"ש מייד לאחר רצח בני משפחת הנקין לפני 3 שנים.

נתניהו: "ילדים מורים ומשפחות שנמצאות כאן אנחנו באמת בשר מבשרכם ואתם בשר מבשרנו והילדים ביטוי מרגש מאוד של הנחישות שלנו מול כל מעצור ומיצר להשתמש בארצנו במולדתנו, אם אבי ז"ל היה נמצא איתנו פה היום ורוחו כן נמצאת איתנו כאן היום, הוא היה מבין שיש כאן מעשה ציוני יהודי לאומי והיסטורי ממש כך.

אין כאן הפרזה, החזרה שלנו למולדת היא החזרה שלנו למולדת זה מה שאנחנו עושים כאן, בליבה של ארץ ישראל. רוצים להבטיח את החיים את העורקים עשינו את זה כאן היום, במקום שגבה מאיתנו מחירים קשים, הכביש העוקף הזה הוא חלק ממערך הכבישים העוקפים שאנחנו בונים ברחבי יהודה ושומרון, משרת את תושבי יהודה ושומרון ואת תושבי ארץ ישראל אזרחי ישראל.

גם אנחנו רוצים לבטל פשוט למסמס למוסס אומרים בעברית, את מושג הפריפריה ואנחנו מחברים את המדינה מצפון לדרום ממזרח למערב ברשת תחבורתית של כבישים, רכבות, מנהרות ישראל, לא מנהרות טרור – מנהרות חיים, עורקי חיים שמשנים את פניי הארץ ומבטלים את הפרייפריה גם פיזית גם גאוגראפית וגם חברתית.

פשוט תענוג לראות את הזרימה הזאת זרימה בעורקי החיים במדינה בעורקי התחבורה שלנו ישראל הולכת ונבנת הופכת לכח עולה בעולם למעצמה טכנולוגית קודם כל בונים את ארצנו בונים אותה מפתחים אותה. גדל כאן דור של ילדים נפלאים ואני רוצה לומר שנמשיך עוד השנה להמשיך את העורק הזה ולא רק אותו ולפתוח גם בפרוייקטים רבים אחרים שדיברנו במשך שנים והיום החלטנו אתם יודעים איך מודדים החלטות הם ידידי מתוקצבות קודם ואח"כ מתבצעות. יום חג לשומרון ולמדינת ישראל תודה לכולם ולכל העוסקים במלאכה"

ישראל כץ: אנחנו חונכים היום את הכביש הראשון מבין הכבישים העוקפים בתוכנית החומש לפיתוח התשתיות התחבורתיות ביו"ש, הכוללת שורה ארוכה של פרויקטים, שעם השלמתם ישודרגו באופן משמעותי תשתיות הכבישים ביהודה ושומרון ויתנו מענה לתחזיות הגידול של האוכלוסיה היהודית. אנחנו שמים דגש מיוחד על קידום תכנון וביצוע של מיזמים תחבורתיים איסטרטגיים ביו״ש. לעשייה בשומרון יש חשיבות מיוחדת, כי זה גם ביטחון. אנחנו ממשיכים בעשייה ומחזקים את ההתיישבות".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר באירוע: "זוהי תחילתו של עידן חדש בהתיישבות. לא ניתן להפריז בחשיבות הכבישים העוקפים ובחשיבות עורקי תחבורה מסודרים להתיישבות. הם המפתח לפיתוחה של ההתיישבות. זו זכות בסיסית של כל תושב במדינת ישראל שנמנעה מאיתנו במשך שנים כבישים מסודרים מוארים. אני רוצה להודות לראש הממשלה לשר התחבורה וסגן שר הבטחון על המנהיגות והחזון ויחד איתם נמשיך להוביל את המהפכה הזו" דגן הודה ליגאל להב ראש מועצת קרני שומרון שפעל יחד איתו לאישור הכביש ולסלילתו".

רועי חדי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]