משרד המשפטים: אין שחר לטענה שחוקרי המשטרה ביקשו לגבות את עדות ראש הממשלה בפרשת הצוללות - 0404
משרד המשפטים: אין שחר לטענה שחוקרי המשטרה ביקשו לגבות את עדות ראש הממשלה בפרשת הצוללות דובר צה"ל

משרד המשפטים: אין שחר לטענה שחוקרי המשטרה ביקשו לגבות את עדות ראש הממשלה בפרשת הצוללות

במשרד המשפטים דוחים לחלוטין את הדיווח לפיו המשטרה העבירה ליועמ״ש בקשה לגבות עדות מראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת הצוללות.

ממשרד המשפטים נמסר כי, ״בעקבות הפרסום הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" נבקש להבהיר כי אין שחר לטענה כאילו חוקרי המשטרה העבירו ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לגבות את עדותו של ראש הממשלה בפרשה 3000 (הצוללות וכלי השיט) והוא לא נתן אישור לכך. הרינו להבהיר בזאת כי בקשה כזו לא הועברה עד כה ליועץ המשפטי לממשלה מטעם המשטרה, וגם לא לפרקליט המדינה או לפרקליטות המלווה. בהקשר זה, הידיעה שפורסמה כוזבת לחלוטין״.

״לגבי יתר הפרטים שהתפרסמו – אנו מציעים להיזהר מפרסומים כאלה ואחרים על מהלך החקירה, שמטבע הדברים הם חלקיים, לעיתים גם מגמתיים, ולא בהכרח משקפים את המציאות. נוכח העובדה שהחקירה מתנהלת ועל מנת שלא לפגוע בה, לא נוכל לפרט מעבר לכך, לעת הזו. כך באשר לחומרי חקירה למיניהם, וכך באשר לדברים המיוחסים ל"מקורבים" או "גורמים בסביבתו" של בעל תפקיד כזה או אחר, וכיוצא באלה, היוצרים בציבור רושם שגוי כאילו מדובר במידע המתפרסם מטעם או על דעת הגורמים הנוגעים בדבר, בשעה שאין זה מצב הדברים. הרינו להבהיר כי כל פרסום הוא באחריות המפרסם בלבד״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]