כשהשרה מילאה פיה מים ולא הגנה על רבני המפלגה - זה לא נשמע ״טב״ - 0404
כשהשרה מילאה פיה מים ולא הגנה על רבני המפלגה – זה לא נשמע ״טב״ שלמה מור

כשהשרה מילאה פיה מים ולא הגנה על רבני המפלגה – זה לא נשמע ״טב״

משהו לא טוב קורה במפלגת ״טב״. המפלגה שנולדה מתוך הציונות הדתית, המפלגה המחבקת את הדת וערכיה, היא זו המפחדת לחבק את הערכים וההלכה.

מתי תסתמו לרבנים שלכם את הפה – שאלה העיתונאית רינה מצליח את שרת המשפטים איילת שקד והאחרונה פשוט שתקה. במקום לסתום לעיתונאית החצופה את הפה ולסתום כבר את בזבוז הכספים והעלאת רף העצבים מתחנת גלי צה״ל, שקד סתמה. במשפט אחד מצליח הצליחה לסתום לבית היהודי את הפה. הזוי.

השאלה היא לאן פניה של המפלגה? אין אמצע בדת. אין נוח או נדמה לי. יש הלכה – יש מותר ואסור.

עוד לא ראיתי ולא שמעתי עיתונאי שיעלה את שרת הספורט לשידור וישאל אותה, להבדיל, מתי תסתמו לשופטי הכדורגל את הפה? מתי תכנסו בשופט שמוציא כרטיס צהוב או אדום, או קובע כדור חוץ וקרן לקבוצה היריבה? את זה לא תשמעו, כי בכדורגל יש חוקים.

לפי תורתה של מצליח ושתיקתה של שקד, בכדורגל יש חוקים, בספרייה יש תקנון ואסור לדבר בקול, בקולנוע אסור להרעיש, בכביש אסור לעבור באור אדום ובקניון אסור לעשן, אבל בדת מותר הכל. מה שלא נוגע למצליח, מותר וצריך לפגוע בו.

שקד, היתה חייבת לענות למצליח במקום ולהבהיר: ״אתם בשמאל מעודדים חופש ביטוי כשהוא נמצא בצד שלכם, אבל לאחרים אסור לדבר. אתם בשמאל שונאי דת, שונאי מסורת ושונאי רבנים. עדיף שאתם תסתמו את הפה״. שקד, כאמור, לא ענתה וכפי שנהוג לומר במגרשה המשפטי – ״שתיקה כהודאה״.

זכותם וחובתם של הרבנים לומר הלכה. חובתם להעביר מסר לציבור שלהם. חובתה של מפלגה דתית ציונית להלחם על הזכות הזאת. לשקד, אין זכות לשתוק. חובתה להגן ובעיקר לסתום למקטרגים את הפה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]