אבוג'ן תשתתף בקונסורציום ישראלי לפיתוח מערכות וכלים לחקלאות מדייקת - 0404
אבוג'ן תשתתף בקונסורציום ישראלי לפיתוח מערכות וכלים לחקלאות מדייקת יח"צ

אבוג'ן תשתתף בקונסורציום ישראלי לפיתוח מערכות וכלים לחקלאות מדייקת

אבוג'ן חברת ביוטכנולוגיה מובילה לפיתוח מוצרים חדשניים לתעשיות מדעי החיים באמצעות שימוש בפלטפורמה מחשובית ייחודית לחיזוי ביולוגי, מודיעה על השתתפות בקונסרציום פנומיקה, קונסורציום תלת שנתי, בחסות רשות החדשנות (המדען הראשי לשעבר), לפיתוח כלים ומערכות לחקלאות מדייקת ומוצרי חקלאות חדשניים.

מלבד אבוג'ן, בקונסורציום חברים: אלביט מערכות, הזרע, אופגל תעשיות אופטרוניות, רהן-מריסטם, Sensilize, המכון הוולקני לחקלאות, אוניברסיטת בן גוריון של הנגב, הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל ואוניברסיטת חיפה. מטרת הקונסורציום היא לפתח טכנולוגיות לאיסוף וניתוח מידע פנוטיפי של צמחים (מידע על החיצוניות של הצמח בשדה), הכוללות ייצור ‘big data’ חקלאי מקיף ופיתוח אלגוריתמים של אינטיליגנציה מלאכותית לניתוח בזמן אמת של מידע פנוטיפי. ניתוח המידע אמור לעזור לחקלאי לנהל את עונת הגידול ביעילות רבה כדי להעלות את התפוקה ליחידת שטח. הקניין הרוחני שיפותח במסגרת הקונסורציום יהיה זמין לשימוש לכל חברי הקונסורציום.

לטכנולוגיות ולמידע שיפותח על ידי הקונסורציום יש פוטנציאל להוביל לשינוי משמעותי בפתרונות החקלאות המדייקת לטיפול בצמח לשיפור יבול והגנת הצמח, ובמקביל לספק יכולות חדשות ומתקדמות למחקר ולפיתוח של מוצרים חקלאיים נוספים.

הקונסורציום צפוי להימשך כשלוש שנים  אך כפוף לאישור מחודש בכל שנה, והינו בעל אפשרות להארכה עד לתקופה של חמש שנים. המענק שאושר לקונסורציום לשנת 2018 הוא של כ-5 מיליון דולר, מהם כ-1.4 מיליון דולר לחברת אבוג'ן.

עופר חביב, מנכ"ל ונשיא אבוג'ן, אמר: "אנו שמחים מאוד להצטרף לחברות ישראליות ולמוסדות אקדמיים מובילים במסגרת קונסורציום פנומיקה. אנו בטוחים שמאמצי הקונסורציום יובילו לפיתוח כלים ומערכות חדשניים עם אפליקציות רבות לשיפור התפוקות של החקלאות העולמית. באופן מיוחד עבור אבוג'ן, אנו מאמינים כי הזמינות של הכלים והטכנולוגיות שיפותחו, כמו גם ה-big data החקלאי שייוצר, יסייעו לשפר את הפלטפורמה המחשובית לחיזוי ביולוגי (CPB) של החברה, שהיא הליבה של כל תוכניות פיתוח המוצר שלנו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]