צה״ל משנה את גבולות הגזרה בחטיבות בנימין ועציון ומקים מטה משותף לכלל גופי הביטחון - 0404
צה״ל משנה את גבולות הגזרה בחטיבות בנימין ועציון ומקים מטה משותף לכלל גופי הביטחון דובר צה״ל

צה״ל משנה את גבולות הגזרה בחטיבות בנימין ועציון ומקים מטה משותף לכלל גופי הביטחון

בצה״ל הוחלט לשנות את האחריות של מפקדים בחטיבות המרחביות ביהודה ושומרון. בשנה האחרונה מוביל אלוף הפיקוד רוני נומה עבודת מטה של ארגון מחדש של החטיבה. הבוקר (שני) אישר הרמטכ״ל את עבודת המטה והיא כוללת ארגון מחדש לצורך מתן אפקטיביות מבצעית טובה יותר.

בצה"ל מבהירים כי בניגוד לפרסומים לא יהיו שינויים בשטח בכל מה שקשור לאזרחים פלסטינים או מתיישבים וכי "החלוקה חדשה תיהיה בגבולות הגזרה הקיימים".

דובר צה״ל תא״ל רונן מנליס: "אנחנו משנים את גבולות הגזרה ומשפרים את שיתוף הפעולה עם גופי הביטחון – חטמ״ר בנימין בצפון וחטמ"ר עציון בדרום, כו גבולות גיזרה של המשטרה וכמובן שב״כ. כל זה דרש עבודה מחודשת להבין את הצורך להתמודד עם הטרור בגזרה".

עוד הוסיף דובר צה״ל  כי "מאחר וראינו עליה של מפגעים עם תעודת זהות כחולה וראינו שנוצרה לנו תופעה של פעילים שמוצאים מקלט באזורים בהם צה״ל פחות פועל. מדובר באתגר גדול כי כשמחכים למשטרה ולצה״ל אין מרחב פעולה חופשי. כל התמודדות עם המורכבות הזאת מקשה על היכולת להתמודד עם אתגרים נוספים בעוטף ירושלים".

נכון להיום אין גוף שאחראי על עוטף ירושלים, המשימה מתחלקת עם כולם וזו אחת הסיבות לשינוי הנרקם: "החלטנו להקים חמ״ל משותף של צה״ל עם המשטרה ועם השב״כ", מסביר תא״ל מנליס.

"אנחנו נחזק את הרציפות לסיכול טרור ונעבוד על שיפור השיח בין הארגונים. התכנית כוללת שלושה שלבים שאושרו על ידי הרמטכ״ל שהראשון בהם יחל בימים הקרובים ובמסגרתו יוקם השת״ף עם המשטרה והשב״כ. בשלב השני נשנה את גזרת האחריות. חלקים מחטמ״ר עציון יוכפפו לחטמ״ר בנימין ויהיה מח״ט אחד".

"נשנה בשלב השלישי את גבולות הגזרה בין החטמ"רים בעומק השטח. חטמ"ר בנימין יעביר את החלקים בעומק לחטמ"רים אחרים ויתמקד בעוטף", הוא הסביר.

הארגון מחדש של סדר הכוחות יגרור שורה של מינויים חדשים.  אל״ם שרון אסמן יתמנה למח״ט בינימין, סא״ל דוד שפירא ימונה למח״ט עציון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]