ליברמן: "נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה" - 0404
ליברמן: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה"

בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו התייחס שר הביטחון, אביגדור ליברמן לסוגיה האיראנית ולאישורה של חוות גלעד.

ליברמן: "היום כנראה אי אפשר שלא להתייחס לסוגיה האיראנית ויותר נכון לניסיון האיראני ליצור טבעת חנק סביב מדינת ישראל, זה גם ניסיון לבנות בסיסים בתוך סוריה, זה גם ניסיון להקים מפעלים לייצור טילים בתוך לבנון וגם האיראנים הפכו אולי למממן הראשי של הזרוע הצבאית של חמאס.

אני יכול להבהיר מצידנו שאנחנו נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה, אנחנו מכירים אתרים לבניית טילים, להסבת טילים בלבנון, ומכירים את האישים המעורבים בייצור אותם טילים, ואנחנו כמובן נחושים לחסל את כל מנהרות הטרור מרצועת עזה למדינת ישראל. לכן הסוגיה האיראנית היא עומדת גם במרכז של הפגישה של ראש ממשלתנו, נתניהו, עם פוטין ואנחנו פה בארץ נעשה את כל הפעולות הנדרשות.

הנקודה השנייה, אני מקווה שביום ראשון הממשלה תאשר את חוות גלעד בהתאם לאותה הצעת מחליטים שהגשתי למזכירות הממשלה, הצעה שעברה את כל המשוכות המשפטיות, ומשבוע הבא נוכל להתקדם ולהפוך את חוות גלעד ליישוב חוקי מוכר במדינת ישראל, ואולי יותר חשוב להתחיל ולחבר את כל התשתיות לאותה חווה".

שר הביטחון: "לגבי כל מה שקשור בלבנון אפשר למנוע לא רק באמצעות הפצצות, אנחנו מפעילים את כל המנופים המדיניים ומנופים אחרים על מנת למנוע ייצור טילים, והדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס למלחמת לבנון השלישית. אני חושב שיש עדיין מספיק אמצעים, מספיק אפשרויות ואנחנו מנצלים את כל האופציות, ובהחלט מה שאני יכול עוד פעם להדגיש זה שאנחנו נחושים למנוע מלהפוך את לבנון למפעל אחד גדול לייצור טילים מדויקים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]