נתניהו לפוטין: ״צריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה״ - 0404
נתניהו לפוטין: ״צריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה״ קובי גדעון, לע"מ

נתניהו לפוטין: ״צריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה״

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה, הודה לפוטין על ההזמנה והתייחס לגבורתו של הצבא האדום להשגת הניצחון על הנאצים ואמר כי יש לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה. 

נתניהו: "אני מאוד מעריך את ההזמנה הזאת ואת ההתייצבות שלך אישית, במקום הזה וביום הזה, שמשקף את המאבק המשותף שלנו ברוע הגדול ביותר שידעה האנושות. במחיר הנורא ששילם העם שלי, העם היהודי, והעם הרוסי והקורבן הגדול של 20 מיליון רוסים לצד 6 המיליון שלנו והגבורה של הצבא האדום להשגת הניצחון על הנאצים. 

אנחנו ראינו כאן הצגה מאוד מרגשת של דוקומנטים ממרד סוביבור, שבה קצין יהודי מהצבא האדום הוביל נגד כל הסיכויים את הפריצה שהצליחה, הפריצה לחופש.

אני חושב שהלקח העיקרי של עליית הנאצים ואח"כ תבוסת הנאצים, הוא שצריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה. זו המשימה שלנו גם היום ועל כך אני רוצה לדבר איתך, על המאמצים המשותפים שלנו לקדם ביטחון ויציבות באזורנו, וכמובן גם על שיתוף הפעולה ההדדי בינינו, בין רוסיה לישראל.

השיחות האלה שלנו, שאנחנו מקיימים אותן מעת לעת, לדעתי תורמות הרבה להשגת המטרות האלה ואני בטוח שכך יהיה גם עכשיו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]