בעקבות מחיר למשתכן: 1 מכל 6 חברות בענף העץ והרהיטים נמצאת בסיכון משמעותי לקריסה - 0404
בעקבות מחיר למשתכן: 1 מכל 6 חברות בענף העץ והרהיטים נמצאת בסיכון משמעותי לקריסה

בעקבות מחיר למשתכן: 1 מכל 6 חברות בענף העץ והרהיטים נמצאת בסיכון משמעותי לקריסה

תכנית מחיר למשתכן, שמטרתה להוזיל את מחיר הדירה עבור זוגות צעירים וזכאים נוספים, אמנם הצליחה להוביל להנחה משמעותית במחיר, אולם להוזלה יש מחיר משמעותי על חלק גדול מהתעשיות הנלוות לענף הבניה.

חברת המידע העסקי CofaceBdi בדקה את הסיכון הקיים כיום בענף העץ והרהיטים (מטבחים, חדרי שינה, חדרי אוכל וכיו״ב), וממנה עולה כי 1 מתוך 6 חברות בענף נמצאת כיום בסיכון משמעותי לקריסה. עוד עולה מהבדיקה ש-1 מתוך 10 חברות נמצאת בסכנת סגירה מידית.

לפי נתוני CofaceBdi, 62.4% מהחברות בענף העץ והרהיטים נמצאים בדרגת סיכון של 7-10 (בדירוג סיכון של 1-10 בו דירוג 10 מהווה רמת הסיכון הגבוהה ביותר שמשמעותה אפשרות ממשית לסגירה מידית של העסק).

לדברי תהילה ינאי, מנכ״לית משותפת בחברת CofaceBdi, ״תכנית מחיר למשתכן יצרה סטנדרט יחסית אחיד במפרט הדירה. ענפי המטבחים והרהיטים לבית נהנו לפני תכנית מחיר למשתכן במידה רבה מהשדרוגים שרוכשי הדירות היו מזמינים מהקבלן. כעת תכנית מחיר למשתכן, שמרכזת את מרבית מכירת הדירות החדשות, הביאה לכך שכמות השדרוגים פחתה משמעותית, מה שהותיר את החברות הנלוות לענף עם מכירות מוצרים עם רווחיות מאד נמוכה, ומעט מאד שדרוגים רווחיים. הימשכות התופעה, והיעדרות ממושכת יותר של הרוכשים המסורתיים בענף הנדל״ן, עשויה להוביל חברות נוספות להיקלע לקשיים״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]