הפיקוח העירוני בחולון ממשיך לרשום קנסות בגין אי שמירה על הסדר ועל הניקיון - 0404
הפיקוח העירוני בחולון ממשיך לרשום קנסות בגין אי שמירה על הסדר ועל הניקיון עיריית חולון

הפיקוח העירוני בחולון ממשיך לרשום קנסות בגין אי שמירה על הסדר ועל הניקיון

מפקחים איתרו השלכת פסולת שיפוצים בשדרות משה דיין, במתחם חניון הרכבת. מחיפוש במקום נמצא כי הפסולת שייכת לקבלן שיפוצים שאותר. בנוסף, במהלך סיור לאיתור השלכות פסולת באזור התעשייה, נמצאה השלכת פסולת בניין רבה ברחוב המכתש. לאחר מאמצים רבים אותר קבלן שיפוצים שהפסולת שייכת לו. כמו כן, נמצאה השלכת פסולת גדולה ברחוב המרכבה שבאזור התעשייה.

לאחר בדיקה אותרה המשליכה, בעלת דירה, שאינה תושבת העיר, ששיפצה את דירתה. בשלושת המקרים רשמו המפקחים לכל אחד מהמלכלכים קנס בסך 730 ש"ח, על פי סעיף 12(ד) לחוק העזר העירוני לחולון – מניעת מפגעים ושמירת הסדר והניקיון.

כמו כן, במהלך מבצע השלכות פסולת בשכונת מולדת אותרו השלכות פסולת בניין בשלושה מוקדים שונים. לאחר חיפוש אותר משליך הפסולת ונרשמו נגדו שלושה קנסות בסך 730 ש"ח כל אחד, בהתאם לחוק העזר העירוני. לאחר שיחה עם משליך הפסולת נערך עמו סיור במוקדי ההשלכה. המשליך הודה במעשה והתחייב לפנות את כל הפסולת שהושלכה. כמו כן, אותרה בשכונה השלכת פסולת גדולה שנמצא כי היא שייכת לנגרייה. עובדי הנגרייה הודו בהשלכה ונקנסו בהתאם לחוק.

במהלך סיור באזור התעשייה נראתה ברחוב הפלד זרימת בטון ומים לשטח הכביש. המפקח העירוני שהגיע למקום התחקה אחר עקבות הבטון שהובילו למפעל סמוך. על פי הממצאים נראה כי הבטון נשפך ממשאיות שיצאו מהמפעל. בנוסף, במהלך עבודה שוטפת באזור התעשייה, נראתה ברחוב הסדנא זרימת צבע בשטח הכביש. התחקות אחר הסימנים הובילה את המפקח לבית עסק בקרבת מקום, שביצע באותה העת עבודות שיפוץ וצבע. בבירור אישר בעל המבנה כי אכן הצבע נשפך מהמבנה שבאחריותו לשטח הכביש. גם בשני מקרים אלה ניתן קנס בסך 730 ש"ח.

בביקורת חוזרת שנערכה כעבור זמן קצר נמצא כי עובדי מפעל הבטון ניקו את שטח הכביש באמצעות רכב טיאוט וגם עובדי בית העסק דאגו לנקות את הצבע מהכביש ולשטוף אותו.  

המפקחים העירוניים ממשיכים לאכוף את החוק גם בנושא אי איסוף גללים. לשם דוגמה, תושב רחוב החזית חמש שלא אסף את גלליו של הכלב שבבעלותו מייד עם הטלתם בערוגה ציבורית, נקנס בסך 320 ש"ח, כקבוע בחוק. 

בפיקוח העירוני שבים ומדגישים כי מטרת הגברת המאמצים היא להגביר את ההרתעה ולשפר את איכות חי התושבים בעיר. דיווח על מפגעי ניקיון יש להעביר למוקד העירוני 106 שפועל 24 שעות ביממה.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]