חג ראשון בארץ: העולים שותלים לזכר החללים - 0404
חג ראשון בארץ: העולים שותלים לזכר החללים

חג ראשון בארץ: העולים שותלים לזכר החללים

כ-60 עולים חדשים שהגיעו למגדל העמק בחודשים האחרונים ולומדים בימים אלה בכיתות האולפן חגגו השבוע לראשונה את ט"ו בשבט כחלק מתכנית הלימודים.

המפגש המרגש שהתקיים בשותפות של עיריית מגדל העמק, קרן קיימת לישראל, "יד לבנים" ואגף הקליטה והשתתפו בו מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק הקליטה סרגיי אוקלנדר שבירך את הנוכחים בשם ראש העיר אלי ברדה, יגאל יסינוב מנהל מחלקה חק"ב בקק"ל, מנכ"ל הרשות שלום זוזוט מנהלת בית "יד לבנים" אתי שפרילנג-שושני, מנהלת אגף הקליטה פאני טבלוביץ וצוות העובדים.

במהלך המפגש אותו הפיקה סגנית מנהלת אגף הקליטה ורכזת התרבות של האגף הלנה רוזנפלד שהתקיים בבית "יד לבנים" צפו העולים במצגת שסיפרה על הפעילות הענפה של קק"ל במגדל העמק, למדו לברך על היין וטעמו כמנהג החג מפירות יבשים אך הרגע המרגש ביותר עבור העולים והנוכחים במפגש היה כאשר נטעו 62 עצים ושתילים כמניין החללים מבני ובנות מגדל העמק מסביב למדשאות בית "יד לבנים".

סרגיי אוקלנדר אמר: "מדובר ביוזמה מרגשת בשיתוף עם אתי שפרלינג-שושני שעושה עבודת קודש בהתנדבות. בנוסף לתוכן הלימודי החשוב שהעולים לומדים על מדינת ישראל, קרן קיימת לישראל וכמובן מנהגי החג, שילבנו גם את הנטיעות לזכרם של הבנים שנפלו ובמותם ציוו לנו את החיים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]