נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב המוסדי: גייסה 42 מיליון ש''ח - 0404
נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב המוסדי: גייסה 42 מיליון ש מיכאל קויימן, ויקיפדיה

נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב המוסדי: גייסה 42 מיליון ש"ח

קבוצת נקסטקום השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת סדרה חדשה של אגרות חוב (סדרה ב') כאשר קיבלה מהגופים המוסדיים התחייבויות להשקעה בהיקף של 83.3 מיליון ש"ח. קבוצת נקסטקום, העוסקת בתכנון, הקמה ותחזוקה של תשתיות ופתרונות בתחומי התקשורת והאנרגיה המתחדשת, נערכה לגייס 32 מיליון שקל במכרז המוסדי בריבית מקסימום של 5.9%, אך בהמשך לביקושי יתר בהיקף של כ-83.3 מיליון ש"ח שהגיעו ממשקיעים במסגרת המכרז המוסדי, הוגדל היקף הגיוס והריבית המשולמת על אגרות החוב ירדה ל-4.75%.

ניירות הערך שהוצעו הינן אגרות חוב (סדרה ב') שקליות לא צמודות, לתקופה של 3.9 שנים. בשלב המוסדי לקחו חלק גופים מוסדיים מובילים ומרכזיים בשוק ההון הישראלי, שהביעו אמון בפעילות העסקית של נקסטקום. השלב הציבורי במכרז מתוכנן להתקיים בימים הקרובים ובו יוכל היקף הגיוס לגדול ל-52.5 מיליון ש"ח.

קרן אגרות החוב (סדרה ב') עומדת לפירעון בחמישה תשלומים שנתיים שווים ורציפים, כך שתשלום הקרן הראשון ישולם ב-30 ביוני 2020 ותשלום הקרן האחרון ישולם ב-30 ביוני 2024. ריבית חצי שנתית על יתרת הקרן הבלתי מסולקת תשולם ב-13 תשלומים.

את הגיוס הובילו רוסאריו חיתום, אוריון חיתום וענבר הנפקות. עורכי הדין שייצגו את נקסטקום הינם עו״ד דני מרקוביץ ועו״ד נאווה רוזוליו ממשרד יגאל ארנון ושות.

גיוס חוב זה התבצע על רקע השיפור המתמשך בתוצאותיה הכספיות של נקסטקום, זה שלושה רבעונים ברציפות, והגידול הניכר ברווחיות וברווח. הכנסות נקסטקום ברבעון השלישי של שנת 2017 הגיעו לכ-59 מיליון ש"ח, עלייה של 10% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח התפעולי גדל ברבעון השלישי של 2017 ב-190% ל-3.1 מיליון שקל והרווח הנקי זינק ב-334% ל-2.2 מיליון ש"ח בהשוואה לרבעון המקביל. לנקסטקום צבר עבודות והסכמי מסגרת משמעותיים בהיקף שנתי משוער של כ-230 מיליון ש"ח.

נקסטקום פועלת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: תשתיות על קרקעיות ומתן שירותים לתחום תקשורת הפס הרחב; תשתיות תת קרקעיות ומתן שירותי חפירה וקידוחים תת קרקעיים; ותשתיות אלחוטיות בביצוע פרויקטים ומתן שירותים בתחום התקשורת הסלולארית והאנרגיה הסולארית.

נקסטקום הגדילה השנה את היקף פעילות התקנות הטלוויזיה הרב ערוצית, התקדמה בביצוע שלב ב' בפרויקט תקשורת בדרום הארץ והגדילה את פעילותה הסולארית והסלולארית. בנוסף, נקסטקום מרחיבה בהתמדה את פעילותה עבור המגזר הקיבוצי ומנוע צמיחה נוסף של החברה מקורו בפעילות יבוא מוצרים והתקנה של הבית החכם.

עיקר הלקוחות של החברה הינם גופים מוסדיים וחברות גדולות במשק. החברה מספקת שירותים בין השאר לחברות הטלוויזיה הרב ערוצית, חברות הסלולר ולחברות בתחום הביטחוני כגון אלביט, תעשייה אווירית ורפאל. החברה מעסיקה באופן ישיר כ-350 עובדים. נקסטקום הוקמה ב-1992 והפכה לחברה ציבורית ב-2006. מייסד החברה הינו גיא ישראלי המכהן כיו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל החברה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]